Zapięcie na rzep dla dziecka

Każdy rodzic chce, by jego dziecko jak najszybciej uczyło się nowych umiejętności. Jednym z takich kamieni milowych w pierwszych latach, jest samodzielne zawiązanie butów. Wcześniej jednak zdolności manualne malucha mogą nie być wystarczające. Dla dziecka, które wszystko chce robić samo, rozwiązaniem jest wyposażenie ich bucików i ubranek w rzepy.

Rzepy są nie tylko wygodne, ale też bezpieczne

rzepy pasmanteryjneZanim dziecko będzie gotowe na naukę wiązania sznurowadeł i upadki przez te, których związać się nie udało; warto dać mu buty wyposażone w rzepy pasmanteryjne. Pozwolą one na szybkie i co najważniejsze, samodzielne zapięcie. Rzepy sprawdzą się także jako alternatywa dla guzików w ubraniach. Natomiast w przypadku kurtek zimowych i przeciwdeszczowych stanowią pewne zabezpieczenie. Ich umiejscowienie jako elementu mocującego dla kawałków materiałów osłaniających zamki błyskawiczne, zapobiegnie dostaniu się wody lub śniegu pod ubrania. To skutkować by mogło przeziębieniem i brakiem możliwości uczestniczenia w zabawach z rówieśnikami. Tego natomiast nie chce żadne dziecko, ani jego rodzic. W domu natomiast, rzepy świetnie się sprawdzą przy organizacji maskotek. Naszyte na nich umożliwią przyczepienie ich do ściany pokrytej filcem, dzięki czemu nie będą zajmować miejsca na podłodze, będąc jednocześnie w zasięgu małych dłoni.

Rzepy są rozwiązaniem docenianym przez rodziców od lat. Możliwości ich użycia są ograniczone niemal wyłącznie przez wyobraźnię. Pomogą w samodzielnym ubieraniu się malucha lub w organizacji jego zabawek. Wybranie tych o wysokiej jakości, zapewni ich poprawne funkcjonowanie przez długi czas. A z momentem gdy motoryka dziecka poprawi się wystarczająco, można będzie nauczyć go innych sposobów zapinania własnych ubranek.