Zalety pełnych opon do wózków widłowych

Wózki magazynowe mogą być eksploatowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektów. W związku z tym ich opony są narażone na uszkodzenie przez znajdujące się na ziemi zanieczyszczenia. W halach magazynowych i produkcyjnych na posadzce mogą znajdować się opiłki metalu, śruby lub gwoździe, które mogą spowodować przebicie klasycznej opony. Właśnie dlatego alternatywą dla klasycznego ogumienia są pełnie opony. 

Wózki widłowe z pełnymi oponami

opony pełne do wózków widłowychEksploatacja wózka widłowego ma bardzo ogromne znaczenie dla procesów produkcyjnych i logistycznych, w związku z tym warto zadbać o ich niezawodność. Szczególnie jeśli w zakładzie znajduje się tylko jeden pojazd transportowy, warto zastąpić w nim klasyczne ogumienie na opony pełne do wózków widłowych. Ich najistotniejszą cechą jest niepodatność na uszkodzenia. Nawet jeśli w koło wbije się ostry przedmiot zostanie on zatopiony w tworzywie i nie wywoła większych problemów. Urządzenie będzie mogło dalej być eksploatowane, a operator nie straci czasu oczekując na serwis czy wymieniając uszkodzone części. Oprócz tego koło wypełnione tworzywem są znacznie bardziej odporne na ścieranie oraz inne czynniki środowiskowe. W praktyce oznacza to, że ich eksploatacja jest możliwa przez znacznie dłuższy czas, co w rzeczywistości przekłada się na znacznie dłuższą żywotność zastosowanych opon. Cena takich wyrobów wcale nie jest wysoka, przez co wymiana kół nie obciąży nadmiernie budżetu. 

Pełne opony można zamówić bezpośrednio u ich producenta bądź zdecydować się na usługę ich wypełniania. To, jakie rozwiązanie wyda nam się lepsze zależy tylko i wyłącznie od nas. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jednak skontaktować się ze specjalistą i skonsultować możliwe opcje. W ten sposób na pewno wybierzemy najlepszą.