Z czego tworzone są ubrania robocze?

Ubiór roboczy może różnić się w zależności od specyfiki zawodu. Wyróżnia się nieco czystsze prace, chociażby w biurowcach, gdzie zazwyczaj dress code jest dość luźny lub elegancki. Zazwyczaj w takich pracach jest bardzo małe ryzyko uszkodzenia materiału, przez co producenci skupiają się na zapewnieniu nie tyle wytrzymałości, ile miękkości. Nieco inaczej wygląda to w przypadku prac fizycznych.

Przykłady i charakterystyka tkanin roboczych

tkaniny robocze producentMateriały wykorzystywane w ubraniach roboczych powinny być odpowiednio dopasowane do konkretnego zawodu. Dla przykładu mechanik powinien korzystać z odzieży, która będzie odporna na ścieranie, a osoby pracujące w niższych temperaturach, powinny wybierać ubrania o wyjątkowo grubej strukturze. Przykładowe rodzaje tkanin, które producenci wybierają do produkcji ubrań roboczych to flanele, elanobawełna oraz drelichy. Nazwy mogą brzmieć znajomo, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, czym się one od siebie różnią. Pierwsze z nich są niezwykle miękkie i delikatne. Produkuje się z nich głównie koszule, piżamy oraz sukienki, choć są dosyć uniwersalne. Elanobawełna charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie – jest to połączenie elany z bawełną, przez co cechy obu tych tkanin łączą się ze sobą. Ostatnia z wymienionych tkanin, czyli drelich to idealny wybór dla osób, których praca powoduje duże ryzyko uszkodzenia ubrań. W tym wcześniej wspomniani mechanicy, budowlańce czy pracownicy zajmujący się obróbką różnego rodzaju materiałów. Tkanina ta jest niebywale wytrzymała, dosyć gruba i bawełniana, wykonuje się ją w splocie diagonalnym. Ubrania z tych tkanin można znaleźć w sklepach lub zamówić je bezpośrednio u producentów. Osoby, dla których ważne są odpowiednie tkaniny robocze producent powinien udzielić niezbędnych informacji, sugerując wybór najodpowiedniejszej odzieży do pracy.

Właściwie dopasowane ubranie robocze może kosztować nawet kilkaset złotych, jednak zazwyczaj sprawdzi się ono przez dłuższy czas, zapewniając pracownikowi nie tylko swobodę ruchu, ale również właściwą ochronę skóry oraz komfort termiczny. Warto zaznajomić się ze wszystkimi rodzajami tkanin wykorzystywanymi do ubrań roboczych, aby doskonale wiedzieć, którą z nich wybrać dla konkretnego profilu działalności firmy.