Wynajem kajaków dla rodziny

Słońce, wysokie temperatury i kwitnąca natura sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Mimo tego, że mamy wokół siebie pokusy, w postaci komputerów czy telewizji, to coraz więcej osób przekonuje się do aktywnego wypoczynku. Sport w różnej postaci już od jakiegoś czasu zyskuje na popularności. Całe rodziny z dziećmi możemy spotkać weekendami na wycieczkach rowerowych czy też na górskich szlakach. Od jakiegoś czasu rosnącym zainteresowaniem cieszą się też inne formy rodzinnej aktywności.

Weekend na spływie kajakowym

spływy kajakowe kaszubyLato to nie tylko maksymalnie dwutygodniowy urlop, a potem powrót do rzeczywistości. W końcu piękna pogoda towarzyszy nam przez kilka miesięcy i można wykorzystać ją na przykład weekendami. Najbardziej efektywny jest zawsze wypoczynek, podczas którego jesteśmy w jakimś stopniu aktywni fizycznie. Ruch sprawia, że czujemy się lepiej psychicznie i jesteśmy w stanie zapomnieć o wszystkich wyzwaniach dnia codziennego. Ciekawym pomysłem na weekendowy wypad za miasto są spływy kajakowe kaszuby, zaś, są do tego doskonałym miejscem. Na Kaszubach, podobnie jak w innych miejscach w Polsce, znaleźć można sporo malowniczych tras, które pokonać można za pomocą wynajętych łodzi. Trasy kajakowe obejmują głównie płytkie rzeki, które wiją się przez dziewicze tereny. Sam kajak jest tak łatwy w obsłudze, że spokojnie poradzi w nim sobie każdy. Są też takie kajaki, w których znajdzie się miejsce dla mniejszego dziecka. Można więc pływać w trzy osoby, co jest dobrą informacją dla rodzin z dziećmi. Kilka godzin spędzonych na kajakach może okazać się dla każdego wspaniałą przygodą. Co prawda na pewno poczujemy się trochę zmęczeni wiosłowaniem, jednak jest to zawsze bardzo pozytywne zmęczenie. Sam spływ kajakowy to nieduży wydatek, nawet, jeżeli chcielibyśmy go połączyć z noclegiem. Taki nocleg odbywa się wówczas najczęściej na polu namiotowym. Takich pól nie brakuje przy kajakowych trasach.

Jednym ze sposobów na aktywne spędzenie letniego weekendu, jest wyjazd na kajaki.W naszym kraju nie brakuje malowniczych tras, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Na kajaki wybrać się można z grupą przyjaciół lub z rodziną.  Kajaki są na tyle bezpieczne i łatwe w obsłudze, że może na nich pływać praktycznie każdym, łącznie z dziećmi, oczywiście pod warunkiem, że są one pod opieką dorosłych.