Właściwości płyty pleksi

Szkło akrylowe ze względu na swoje właściwości stanowi alternatywę dla szkła. Pleksa posiada dużą przezroczystość, właściwości termoplastyczne. Taki materiał można w prosty sposób poddać obróbce. Tego typu płyty są wysoce odporne na czynniki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne. Często są stosowane w budownictwie, architekturze, marketingu.

Zastosowanie płyty pleksi

płyta pleksiElastyczne płyty ze szkła akrylowe mają szerokie zastosowanie. Często płyta pleksi stosowana jest na balkonie w celu ochrony przed czynnikami pogodowymi. Tworzywo to jest często wybierane na zadaszenie przydomowego tarasu. Jest to materiał odporny na promieniowanie słoneczne oraz wysoką temperaturę. W biurach tego typu szkło jest świetnym organizerem przestrzenie. Ścianki z płyty pleksi optycznie powiększają przestrzeń. Posiada długoletnią trwałość, dodatkowo możne w łatwy sposób ozdobić. Płyty ze szkła akrylowego zapewniają świetną izolację akustyczną. Materiał ten jest bardzo atrakcyjny pod względem ekonomicznym. Struktura płyt ze szkła akrylowego jest łatwa w czyszczeniu. Pleksa sprawdza się również do działań marketingowych. Nadaje się tworzenia stanowisk targowych lub ekspozycji sklepowych. Taki płyty można przycinać w dowolnym kształcie, tworzyć wybrane formaty. W ostatnim czasie szkło akrylowe wykorzystywane jest do ochrony przeciwwirusowej. Ochrania pracowników i klientów podczas zakupów. W czasie sezonu grypowego jeden klient może zarazić całą ekipę sklepu.

Szkoło akrylowe zapewnia ochronę przed wirusami roznoszonymi drogą kropelkową. Takie materiał nie utrudnia codziennego pracy, dopasowany jest do indywidualnych potrzeb. Taki osłony ze szkła akrylowego sprawdzą się nie tylko w sklepie, ale wszędzie tam, gdzie pracownik obsługuje bezpośrednio klienta. Taka ochronna szyba z pleksi sprawdzi się na recepcji, w biurze, w urzędzie, w salonie kosmetycznym.