Właściwie zaprojektowany ogród zimowy

Wielu osobom ogród zimowy kojarzy się z z zimną werandą, która straszyła gości na wejściu do domu. Nic bardziej mylnego. Takie konstrukcje już dawno nie są stosowane we współczesnym budownictwie. Dzisiejsze ogrody zimowe niosą ze sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest niewątpliwie wzbogacenie danego domu. jego architektura wydaje się być bardziej nowoczesna. Ogrody zimowe to także świetnie miejsce do odpoczynku. Zadowoleni będą także gospodarze, którzy ograniczą koszty zużycia energii grzewczej.

Odpowiednia lokalizacja ogrodu zimowego

rekomendowany producent całorocznych ogrodów zimowychAby konstrukcja ta była wykonana solidnie, należy wybrać sprawdzonego producenta. Tych na rynku jest wiele, nie każdy jednak dysponuje określonymi, niezbędnymi umiejętnościami. Rekomendowany producent całorocznych ogrodów zimowych swoją pracę rozpocznie od projektu, następnie uzgodni wszystkie szczegóły z klientem. Dopiero później przejdzie do realizacji zadania. Bardzo rozważnie powinna być także wybrana sama lokalizacja ogrodu zimowego oraz jego wielkość. Musi być ona dopasowana do wielkości domu. Zbyt duża konstrukcja zupełnie go zdominuje. Z kolei zbyt mała zginie i nie będzie w ogóle zauważalna. Ze względów ekonomicznych nie płaca się budować ogrodów poniżej 10 metrów kwadratowych. Ta wielkość wydaje się być jednak bardzo optymalną. Sama strona usytuowania tej konstrukcji jest także niezwykle istotna. Projektanci starają się unikać budowania ich od strony północnej. Wówczas po prostu nie będzie on mógł pełnić swojej funkcji. Nie będzie grzać reszty pomieszczeń w domu, kwiaty nie będą miały optymalnej ilości światła do właściwego wzrostu. Najodpowiedniejszą wydaje się być strona południowo – zachodnia lub południowo – wschodnia. Wówczas ogród zimowy nie jest narażony przez prawie cały dzień na promieniowanie. Tym samym nie będzie nagrzewać się do niekomfortowych temperatur i jednocześnie będzie idealnym miejscem do urządzenia oranżerii.

Budowa ogrodu zimowego to nie lada wyzwanie. Aby wszystko przebiegało zgodnie z planem, warto zdecydować się na solidnego wykonawcę. Ten pracę rozpocznie od dokładnego projektu. Właściciel dobierze wielkość ogrodu zimowego, starannie wybierze także stronę jego lokalizacji. Wówczas będzie on najbardziej funkcjonalny. Temperatura we wnętrzu tej konstrukcji będzie najbardziej optymalna zarówno dla ludzi, jak i roślin.