Użycie folii w rolnictwie i przemyśle

Jako osoba posiadająca duże gospodarstwo rolne zdaję sobie sprawę z tego, że tego typu przedsiębiorstwa potrzebują nie tylko dobrej jakości sprzętów rolniczych, ale także różnorodnych materiałów ochronnych. Co roku przeznaczam sporą kwotę na zakup folii. Mają one bardzo różne zastosowanie, począwszy od prac typowo rolnych, jak owijanie balotów oraz zakiszanie w pryzmach, a skończywszy na pakowaniu płodów rolnych. 

Jakie folie do maszyn warto kupić?

solidne folie do maszyn rolowychPierwotnie wykorzystywałam folie jedynie w przypadku owijania bel siana. Dziś jednak korzystam z tych materiałów o wiele częściej, ponieważ współpracuję z wieloma przedsiębiorstwami i lokalnymi sklepami, dostarczając im swoje płody rolne. Staram się zawsze odpowiednio zabezpieczyć warzywa przed zniszczeniem oraz bezpiecznie przetransportować je do punktów skupu. Nic zatem dziwnego, że sama od jakiegoś czasu kupuję solidne folie do maszyn rolowych. Warzywa pochodzące z moich pól zostają najpierw odpowiednio oczyszczone z resztek ziemi, a następne szczelnie zapakowane w pojemnikach o różnej wielkości. Często płody rolne pakuję próżniowo, dzięki czemu mogą one być bezpiecznie transportowane nawet daleko poza granice naszego kraju. Zawsze zwracam szczególną uwagę na to, jakie folie kupuję. Interesują mnie przede wszystkim grube produkty (w granicach od 80 do nawet 120 μm), charakteryzujące się wysoką transparentnością oraz połyskiem. Drugorzędne znacznie ma dla mnie kwestia kolorystyki, choć producenci często polecają mi bardzo bogatą gamę kolorów do wyboru. Niektóre kupowane przeze mnie folie posiadają także dodatkowe opcje związane np. z łatwym otwieraniem, czy eliminacją zamglenia z pary wodnej. Przydatny czasami okazuje się także system hot tack, czyli specjalny zgrzew pomagający w szybkim pakowaniu produktów przez duże maszyny. W zasadzie najwięcej zależy od nas samych i naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak zawsze, aby sięgać po produkty od sprawdzonych przedsiębiorców.

Wybór odpowiedniej folii jest tylko z pozoru rzeczą prostą. Często okazuje się, że wybór tego typu produktów jest tak duży, że trudno nam się zdecydować na coś konkretnego. Zawsze pamiętajmy po pierwsze o tym, jakimi funduszami dysponujemy, po drugie o przeznaczeniu zamawianego przez nas produktu. Inne folie będą potrzebne do pakowania świeżych warzyw, inne zaś do mięsa, czy produktów mrożonych. Zwracajmy uwagę na wszelkie parametry produktu, w szczególności jego strukturę oraz grubość.