Usługa czyszczenia zabytkowego kościoła w Bydgoszczy

Jestem jedną z wielu wolontariuszek, które od czasu do czasu pomagają w sprzątaniu naszej świątyni. Bardzo lubię przystrajać świątynię, spędzać czas w otoczeniu różnych rzeźb oraz innych sakralnych przedmiotów. Przed Świętami Bożego Narodzenia wspólnie z wikariuszem postanowiliśmy wynająć profesjonalną firmę sprzątającą.

Fachowe bydgoskie firmy czyszczące kościoły

czyszczenie kościołów bydgoszczNasza świątynia była jedną z najpiękniejszych w naszym mieście, dlatego przygotowanie jej do Świąt Bożego Narodzenia było dla nas bardzo ważne. Jeśli chodzi o czyszczenie kościołów Bydgoszcz ma dużo do zaproponowania w tej kwestii. Wspólnie z wikarym znaleźliśmy w Internecie kilka polecanych firm, z których wybraliśmy jedną. Jakiś czas później, w naszym kościele zjawiała się ekipa sprzątająca, która od początku zabrała się do pracy. Panowie z tej firmy byli wyposażeni w profesjonalne podnośniki, wózki wypełnione profesjonalną chemią oraz odkurzacze przemysłowe. Firma sprzątająca w ciągu kilku dni odkurzyła i zakonserwowała podłogę oraz ławki w świątyni. Ponadto, odkurzono pajęczyny, które znajdowały się w wielu zakamarkach, umyto elewację, odkurzono okna oraz średniowieczne witraże. Pracownicy tej firmy posprzątali także zakrystię, nasze sakralne meble oraz konfesjonały. Byłam zadowolona z tego, że pracownicy tak delikatnie obchodzili się z wiekowymi elementami sztuki sakralnej w naszej świątyni. Po kilku dniach pracy, mogliśmy ocenić wspaniałe efekty pracy firmy sprzątającej. Ekipa sprzątająca poradziła sobie świetnie z tym zadaniem, a my oraz proboszcz naszego kościoła byliśmy bardzo zadowoleni z tej usługi.

Gdy nasza świątynia odzyskała już blask, mogliśmy rozpocząć przygotowania do wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia. Firma sprzątająca sprawdziła się idealnie, a my byliśmy bardzo zadowoleni z tego, że tak szybko udało nam się przygotować    naszą piękna świątynie do obchodów jednego z najważniejszych świąt w kościele katolickim.