Turystyczny rower Kross

Dla wielu osób, rower jest ekologicznym środkiem transportu, który wpływa na nasze zdrowie. Jednak nie każdy model roweru nadaje się do jazy po mieście, czy na ścieżkach górskich. Jeżeli potrzebujemy rower do jazdy po mieście, to najlepszy będzie turystyczny. 

Kto używa rowerów turystycznych?

rowery turystyczne krossJeżeli lubimy jeździć na rowerze do pracy, na zakupy, czy na przejażdżkę w wolnym czasie, to najlepsze będą rowery trekkingowe. Są to modele przeznaczone do wykorzystywania rekreacyjnego, ale także turystycznego ze względu na osprzęt. Na rynku znajdziemy wielu producentów rowerów, ale nie każdy jest godny polecenia. Na pewno warte są uwagi rowery turystyczne Kross, które dostępne są w wersji dla kobiet, ponieważ mają ramę “damkę”. Ich całkowita waga, to zaledwie dwanaście kilogramów, więc bardzo niewiele, jak na tą klasę rowerową. Model trekkingowy posiada kompletne wyposażenie, które doskonale się sprawdza w jeździe po mieście i poza nim na dalekich trasach. Dużą zaletą tego modelu, jest możliwość regulacji wysokości siodła i kierownicy, przy czym kierownicę można jeszcze ustawić pod odpowiednim kątem. Osłona łańcucha zabezpiecza przed zabrudzeniem i ewentualnym dostaniem się do środka kamieni czy piasku. W razie niepogody, praktyczne błotniki ochronią kierowcę przed zachlapaniem. Jeżeli jedziemy w daleką podróż, to na pewno się przyda bagażnik, na którym można umieścić dwie sakwy na bagaże. Rower turystyczny jest bardzo uniwersalny i ma przystępną cenę, dlatego też jest tak często wybierany przez klientów.

Rowery trekkingowe mają dość duże koła dwudziestoośmio calowe, dzięki czemu pokonywanie drogi jest mniej męczące. Mają też, sprawdzone w każdych warunkach, hamulce typu V-brake, które doskonale działają na suchej i mokrej nawierzchni.