Taśmy przenośnikowe z tkaniny bawełnianej

 

Taśmy przenośnikowe są zwykle używane do transportu lekkich i ciężkich materiałów z jednego miejsca do drugiego. Taśmy przenośnikowe tkane z bawełny to ściśle tkane włókna bawełniane w osnowie i wątku. Stosowane są głównie do przenoszenia lekkich materiałów. 

Bawełniane taśmy przenośnikowe są gęsto tkane

używane taśmy przenośnikowePonieważ taśmy przenośnikowe tkane z bawełny są bardzo gęsto tkane, są one niezwykle wytrzymałe i bardzo elastyczne. Jednak w porównaniu z innymi tekstylnymi taśmami przenośnikowymi, bawełniane taśmy przenośnikowe mają mniejszą właściwość wydłużania. Do produkcji taśm przenośnikowych z tkaniny bawełnianej używa się stuprocentowych przędz bawełnianych z pierwszego tłoczenia. W ten sposób zniekształcenia w taśmach przenośnikowych tkanych z bawełny są mniejsze w wysokiej temperaturze. Taśmy przenośnikowe tkane z bawełny są używane głównie do transportu materiałów takich jak surowe ciasto, formy do pieczenia chleba, pieczywo, pudełka, wyroby szklane i puszki, wyroby tekstylne na krótkie odległości. Taśmy przenośnikowe tkane z bawełny są również używane do mocowania mechanicznego. Ulepszoną formą przenośnika taśmowego z tkaniny bawełnianej jest poliestrowo-bawełniany przenośnik taśmowy. Zawiera ściśle tkane włókna poliestrowo-bawełniane w osnowie i włókna bawełniane w wątku. W porównaniu z innymi tekstylnymi taśmami przenośnikowymi, taśmy przenośnikowe z poliestru i bawełny są cieńsze, lżejsze i odporne na wstrząsy. W związku z tym szeroko używane w różnych branżach i krajach używane taśmy przenośnikowe z poliestru i bawełny działają lepiej niż przenośniki bawełniane i są szeroko stosowane do transportu materiałów o średniej masie na średnie i krótkie odległości. Ze względu na swoją wytrzymałość i odporność na wilgoć, poliestrowo-bawełniane taśmy przenośnikowe są wykorzystywane we wszystkich typach konwencjonalnych przenośników taśmowych.

Mogą wytrzymać ciągłe temperatury do 225 Fahrenheita i 275 Fahrenheita przerywanej temperatury. Taśmy przenośnikowe tkane z bawełny są dostępne w różnych szerokościach i grubościach. Najbardziej standardowa szerokość wynosi od 6 do 72 stóp, a grubość od 1,5 do 8 mm. Zarówno cięte, jak i uszczelnione rodzaje taśm przenośnikowych z bawełny występują w różnych szerokościach i grubościach.