Tanie płyty PIR

Od tego czy budynek posiada izolację termiczną może zależeć bardzo dużo. W szczególności rosną koszty związane z ogrzewaniem jeśli budynek ocieplony nie jest. W związku z tym izolację termiczną na budynku tworzy się już na wczesnym etapie budowania domu. Można obecnie zastosować wiele ciekawych rozwiązań z tym związanych. Niektóre z materiałów używanych do tworzenia warstw termoizolacyjnych mogą okazać się niezwykle skuteczne. 

Ocieplanie domu płytą PIR 

niedroga płyta warstwowa pirDotychczas absolutną normą było to, że budynki ocieplano przy użyciu styropianu lub też popularnej ostatnimi czasy wełny mineralnej. Te materiały do dziś są wykorzystywane bardzo często. Jednak pojawiła się również pewna konkurencja. Przykładem materiału, który może skutecznie wypierać styropian jest skuteczna i niedroga płyta warstwowa PIR. Produkt ten jest w stanie zatrzymywać ciepło zarówno w budynkach murowanych jak i drewnianych. Można spotkać płyty PIR z aluminium. Takie płyty bardzo łatwo montuje się na różnych częściach budynków. Początkowo podchodzono bardzo sceptycznie do materiału, jakim jest poliizocyjanurat, z którego powstają płyty PIR. Zaczęto się jednak do nich przekonywać. Szczególnie chętnie wybieranym produktem są płyty PIR, które posiadają folię gazoszczelną. Dzięki niej w pomieszczeniach nie zachodzi ryzyko występowania wilgoci. Niektóre materiały używane do ocieplania mogą sprzyjać powstawaniu mostków termicznych. Natomiast w przypadku płyt PIR tego problemu z pewnością nie będzie. Do skutecznego montażu płyt PIR na poddaszach najczęściej stosuje się specjalne wkręty ciesielskie. Natomiast od wewnętrznej strony łączenie pomiędzy poszczególnymi płytami jest zabezpieczane z użyciem odpowiedniej folii. Niejednokrotnie jest to specjalna taśma aluminiowa. W niektórych przypadkach zdarza się również tak, że stosuje się też wysokiej jakości membranę paroprzepuszczalną. 

Ogólnie rzecz biorąc płyty PIR to obecnie jeden z bardziej docenianych materiałów, jakie można zastosować do ocieplenia swojego domu. Warto też zauważyć, że z użyciem tego materiału można skutecznie docieplić budynek, który został wybudowany już dość dawno temu. Płyty PIR to materiał obecnie dostępny w wielu marketach budowlanych. Można również nabyć go w niektórych sklepach internetowych.