Tanie atrakcje tyrystyczne w Kudowie Zdrój

Położona na Dolnym Śląsku Kudowa Zdrój słynie z wielu ciekawych atrakcji i przepięknej przyrody. Walory związane z położeniem geograficznym i klimatem sprawiają, że licznie jest odwiedzana przez turystów i kuracjuszy, którzy chętnie korzystają z wszystkich udogodnień miejscowości.

Turystyka na Dolnym Śląsku

tanie atrakcje turystyczne - kudowa zdrójBogata w tanie atrakcje turystyczne – Kudowa Zdrój przyciąga grono turystów, a wśród nich rodziny z dziećmi i osoby starsze. Jedni korzystają z okoliczności przygody, natomiast ci drudzy chętnie  odpoczywają w uzdrowiskowym klimacie Otoczenie Gór Stołowych oferuje atrakcyjne szlaki zróżnicowane pod względem trudności z pięknymi widokami oraz stoki narciarskie dostępne przez cały sezon zimowy. W licznych ośrodkach sportowych można aktywnie spędzić czas korzystając z wszystkich uroków okolicy. Piesze wycieczki po okolicznych szlakach czy też przejażdżki rowerowe nie wymagają dużego nakładu finansowego i mogą być tanią alternatywą na spędzenie wolnego czasu. W Kudowie znajdziemy szereg tanich noclegów u lokalnej społeczności w gospodarstwach agroturystycznych bądź w niedrogich w pensjonatach, które poza pięknymi pokojami oferują również smaczne lokalne jedzenie. Poza noclegami pensjonaty i gospodarze oferują liczne atrakcje związane z historią miejsca i zabiegami na ciało z strefą SPA. To bardzo dobre miejsce na dalsze wycieczki i zwiedzanie Dolnego Śląska. Miejscowość ma status uzdrowiska i związku z tym w centrum znajduje się piękny Park Zdrojowy  z pijalnią wód mineralnych. Wody mają zdrowotne działanie na ciało, sprzyjają rekonwalescencji i poprawiają samopoczucie, a mikroklimat sprzyja kuracjuszom odpoczywającym w sanatoriach. Poza atrakcjami związanymi z uzdrowiskowym charakterem Kudowa Zdrój oferuje również wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. Na szlakach spotkamy mnóstwo pięknych klimatycznych kapliczek,niesamowitych rzeźb ludowych twórców, a także piękne stare chaty. W okolicy znajduje się również rezerwat Błędnych Skał. Labirynt skalny stworzony ze skał narzutowych zachwyca niejednego turystę. W jednej z dzielnic Kudowy Zdrój znajduje się również niesamowity sakralny zabytek – Kaplica Czaszek z osiemnastego wieku. Jedna z nielicznych takich atrakcji w Europie Znajdują się tam szczątki miejscowej ludności, która w wyniku pomoru i walk stoczonych na tym terenie poniosła śmierć, a ich kości zostały użyte do wystroju wnętrza.

To niesamowite miejsce dające mnóstwo możliwości na spędzenie wolnego czasu.Przy niedużych nakładach finansowych można skorzystać z wielu atrakcji. Walory krajobrazowe i klimatyczne Kudowy Zdrój sprzyjają czynnemu wypoczynkowi i regeneracji organizmu. Czyste powietrze, bogata i tania baza noclegowa oraz piękna okolica kusi corocznie tysiące turystów i kuracjuszy.To atrakcyjne miejsce na mapie Polski z bogatą historią i przepięknym krajobrazem.