Suplementy dla wyczynowego konia

Konie są zwierzętami, o które należy dbać ze szczególną uwagą. Wiąże się to z ich wrażliwym układem nerwowym oraz właściwościami wyczynowymi, które mogą wpłynąć na pracę organizmu ssaka. Jak należy podejść do problemów zdrowotnych kopytnego przyjaciela?

Suplementy – jak podejść do końskiego zdrowia

suplementy konieKonie są zwierzętami, które wykorzystuje się rekreacyjnie i wyczynowo. Choć istnieją powiedzenia, które podkreślają siłę zwierząt jak np. “silny jak koń” to warto pamiętać o tym, że te ssaki wymagają dużej ilości uwagi i należy zapewnić im fachową opiekę. Konsekwencje zaniedbania konia mogą zostać zauważone dopiero w dalszej przyszłości, dlatego warto pomyśleć o tym zawczasu. Jak dbać o zdrowie zwierzęcia? Podstawą powinny być suplementy Konie posiadają wrażliwy organizm, dlatego warto wspierać jego rozwój za pomocą specjalnych preparatów, które wpłyną korzystnie na poszczególne elementy. Przykładem mogą być dedykowane witaminy i minerały, które zapobiegają rozwojowi chorób i wpływają korzystnie na kondycję wyczynowego zwierzęcia. Odpowiednia dawka witamin może wpłynąć na jego odporność. Eksperci zalecają, aby minerały spożywać razem z owsem i sianem, ponieważ nie tylko koń będzie kojarzył spożywane minerały z czymś przyjemnym, to jeszcze proces karmienia zwierzęcia będzie dużo przyjemniejszy dla jego właściciela. Koń, któremu zabraknie witamin w organizmie, może zachorować na np. osteochondrozę.  Behawioryści zalecają stały dostęp zwierzęcia do suplementów.

Troskliwy właściciel zapewni swojemu towarzyszowi odpowiednią dietę. Aby być pewnym tego, czy karmimy naszego konia w odpowiedni sposób, warto poprosić o poradę zwierzęcego behawiorystę. Każdy rumak potrzebuje stałego dostępu do witamin, dlatego przed podjęciem zakupu, należy sprawdzić skład karmy oraz suplementów.