Sprzedajemy samochód nadający się do kasacji

Kierowcy bardzo często przyzwyczajeni są do swoich ukochanych aut, które wraz z wiekiem nie tylko tracą na wartości, ale nie możemy też dostać do nich części zamiennych. Samochody po kolizjach bardzo często nie nadają się nawet do naprawy. Z tego też względu warto zastanowić się nas sprzedażą samochodu na złomowisku, gdzie skupowane są stare lub auta po kolizjach, których nie da się już naprawić i nadają się do kasacji. 

Szukamy auto złomów z najkorzystniejszymi cenami skupu

auto złom busko zdrójSamochód ma dziś praktycznie każda rodzina. Często posiadamy nawet po dwa lub trzy modele, gdyż musimy jeździć do pracy, odwozić dzieci do szkoły lub na zajęcia dodatkowe. Auto nie jest już towarem luksusowym, na który nie możemy sobie pozwolić. Bardzo często jest jednak tak, że samochody, którymi jeździmy swoje lata świetności mają już za sobą. Zaczynają szwankować i nie zawsze możemy dostać do nich części zamienne, gdyż zostały one wycofane z produkcji, a ich ściąganie jest nieopłacalne. Starego wozu nie możemy pozostawić gdzie chcemy, gdyż może być nałożona na nas kara porządkowa. Miejsc takich jak, auto złom Busko Zdrój ma sporo i warto zapoznać się z ofertami ich serwisów, a następnie sprzedać nasz samochód na części do tego punktu skupu, który da nam za niego najwięcej pieniędzy. Podobna sytuacja dotyczy wszystkich samochodów, zarówno osobowych, jak i furgonetek, które zostały uszkodzone podczas różnych kolizji drogowych i wypadków komunikacyjnych. Tu zanim dostaniemy wypłatę odszkodowania z polisy OC sprawcy, zawsze dostajemy wycenę biegłego, który wskaże, które części uległy uszkodzeniu, jaki jest koszt naprawy i, czy nie przewyższa on wartości uszkodzonego samochodu. Wówczas zajmowanie się naprawą takiego auta nie ma najmniejszego sensu, gdyż jest ona nieopłacalna pod względem ekonomicznym. W takiej sytuacji najlepiej jest sprzedać wrak samochodu i otrzymać za niego pieniądze, które możemy przeznaczyć na zakup nowego wozu.

Miejsc takich, jak auto złom jest coraz więcej. W takich serwisach możemy dokonać kasacji samochodu, którego nie da się naprawić, gdyż brał udział w poważnej stłuczce. Wraku nie możemy bowiem pozostawić na pierwszym lepszym parkingu. Za oddany na złom samochód zawsze dostaniemy gotówkę, którą możemy wykorzystać, gdy będziemy chcieli kupić nowy samochód. Stare auta możemy też sprzedawać na części, na które jest obecnie spore zapotrzebowanie wśród kierowców.