Specjalistyczne preparaty z grzybnią do usuwania pni

Każdy kto chociaż raz wyciął drzewo ze swojego ogrodu wie jakim dużym problemem jest usunięcie jego pnia oraz korzeni. Pracochłonną metodą jest wyrywanie tych pozostałości, która dodatkowo wymaga użycia ciężkiego sprzętu. W ten sposób możemy dokonać sporych zniszczeń w ogrodzie. Jeżeli chcemy tego uniknąć warto użyć odpowiednich preparatów z grzybnią do usuwania pni i korzeni, które są dostępne na rynku.

Dlaczego warto używać preparatów z grzybnią?

grzybnia do usuwania pni na działceDrzewa, zwłaszcza te stare oraz duże, są w stanie bardzo głęboko się zakorzenić żeby pobierać wodę z gruntu. Mechaniczne usuwanie pozostawi sporą wyrwę w ziemi, a pobliskie krzewy i rośliny będą narażone na uszkodzenie. W sposób naturalny martwe części drzewa murszeją i z czasem ulegają rozkładowi, jednakże może to zająć kilka, a nawet kilkanaście lat. Specjalna grzybnia do usuwania pni na działce pozwoli skrócić ten okres i w krótkim czasie pozbyć się problemu. Stosując odpowiedni preparat jesteśmy w stanie skrócić ten okres nawet do sześciu miesięcy. Jest to naturalna oraz ekologiczna metoda usuwania pni, która przyśpieszy ich rozkład. Preparaty zawierają saprofitycznego grzyba, który jest spotykany w lasach. Penetruje on strefę korzeniową dzięki czemu pozbędziemy się nie tylko pnia, ale również odchodzących od niego, często rozległych korzeni. Grzybnie powinno stosować się na wiosnę albo jesień. Preparat, który ją zawiera należy rozpuścić w wodzie i gotową mieszanką posmarować całą powierzchnię pozostałości po ścięciu drzewa. Pień najpierw należy ponacinać lub wywiercić w nim otwory. Ułatwi to grzybni głębokie penetrowanie. Jeżeli na powierzchni widoczne są fragmenty korzeni to je również należy poddać temu procesowi. Żeby utrzymać odpowiednią wilgoć należy obłożyć wszystko liśćmi, ściółką albo przykryć folią perforowaną – zapewnione będą wówczas odpowiednie warunki rozwoju i rozkładu.

Dzięki użyciu preparatu z grzybnią w zaledwie kilka miesięcy pozbędziemy się pnia oraz korzeni po ściętym drzewie. Bardzo szybko nastąpi rozkład, a pieniek zmurszeje dzięki czemu będziemy mogli rozkruszyć go łopatą. To co pozostanie po nim skutecznie wzbogaci ziemię w cenne substancję organiczne. Ten naturalny preparat niesie za sobą same korzyści. Na rynku dostępnych jest wiele takich produktów i najlepiej wybierać sprawdzone i polecane firmy.