Śluz ślimaka w naturalnych kosmetykach

W kosmetyce stosuje się wiele składników pochodzenia naturalnego. Jesteśmy coraz bardziej świadomi, jaka moc tkwi w naturze i jaką szkodę czynią naszej cerze środki chemiczne, parabeny i konserwanty. Naturalna moc składników często ma również pochodzenie odzwierzęce, a ich pozyskiwanie odbywa się bez szkody i cierpienia. Nauka coraz częściej zastanawia się nad naturalnymi procesami zachodzącymi w organizmach zwierząt i roślin, które pomagają w szybkiej regeneracji i odbudowie.

Magiczna moc śluzu ślimaka

kosmetyki ze śluzem ślimakaKorzystając z darów fauny i flory, przy pomocy wielu znakomitych laboratoriów, powstają kosmetyki, w których skład wchodzą czynne substancje wykazujące dobroczynne działanie na ludzką skórę. Bardzo popularne, zwłaszcza na Dalekim Wschodzie, są kosmetyki ze śluzem ślimaka, które od kilku lat zawładnęły polski rynek. Szeroka gama asortymentu oraz wybór wśród marek proponujących kosmetyki sprawią, że każda z pań znajdzie odpowiedni dla siebie produkt. Ceny kosmetyków są bardzo zróżnicowane, zależą od prestiżu marki, rodzaju produktu i zastosowanej technologii przy wytwarzaniu. Jedno jest pewne- produkty ze śluzem ślimaka są bardzo popularne i chętnie kupowane w drogeriach. Początkowo, śluz był wykorzystywany w medycynie naturalnej. Zauważono, że osoby zajmujące się hodowlą zwierząt i mające bezpośredni kontakt z ich wydzieliną, ma gładsze dłonie, a niewielkie rany i blizny szybko się goją. Dlatego zaczęto wykorzystywać go w maściach niwelujących blizny. Dopiero później stał się składnikiem kremów i masek wykorzystywanych w kosmetyce.Dobroczynne działanie śluzu ma szerokie zastosowanie w kosmetologii i leczeniu niedoskonałości skóry z problemami dermatologicznymi.Jednak przede wszystkim bogata gama składników występujących w śluzie wykorzystywana jest w pielęgnacji i procesach odmładzających skóry. Śluz dzięki zawartości kolagenu, elastyny, licznych witamin i antybiotyków ma działanie naprawcze, regenerujące i ujędrniające. Może być stosowany na każdy rodzaj cery, nawet wrażliwej i z problematycznej. Pomaga w walce z trądzikiem, opóźnia procesy starzenia i pomaga w walce ze zmarszczkami. Jego niebywałe działanie nawilżające pozwala przywrócić skórze napięcie, odpowiednie nawodnienie i tym samym świeży i zdrowy wygląd.

Różnorodne kosmetyki, w skład których wchodzi śluz ślimaka są bardzo popularne na całym świecie. Ich dobre działanie regeneracyjne i odżywcze na skórę poparte jest wieloletnimi badaniami i opiniami klientów. Bogata gama kremów i różnorodnych masek inspirowana koreańskimi kosmetykami przezywa na polskim rynku rozkwit, a producenci prześcigają się w udoskonalaniu coraz to nowszych receptur mając na uwadze potrzeby klienta. Kosmetyki chętnie stosowane są przez kobiety w każdym wieku, a zależność potrzeb reguluje wybór odpowiedniego produktu.Każda bowiem marzy o idealnej, zdrowej skórze bez niedoskonałości i zmarszczek.