Samochody elektryczne dla dzieci

Są zabawki, którymi bawią się przeważnie chłopcy i dziewczynki. Dla jednej płci są to narzędzia, resorówki czy piłki nożne. Dla dziewczynek są to przede wszystkim lalki, misie czy zabawkowe kuchnie. Poza nimi znajdziemy także całkiem sporą grupę zabawek, którymi chętnie się bawią obie płcie i należą do nich klocki czy samochody zasilane na akumulator.

Jakie są modle samochodów elektrycznych dla dzieci?

auta elektryczne dla dzieciChyba każde dziecko lubi aktywnie spędzać czas, dlatego nierzadko można zobaczyć je na rowerze czy hulajnodze. Jednak można im nieco urozmaicić czas spędzony na świeżym powietrzu, kupując auta elektryczne dla dzieci. Są to zabawki dużych rozmiarów, które przeważnie nie należą do najtańszych. Większość modeli ma długość ponad sto centymetrów i szerokość na około czterdzieści centymetrów. Dzięki takim rozmiarom, bez problemy zmieści się w środku dwójka maluchów, a już na pewno jeden z nich. Samochody mają  jeden lub dwa oddzielne fotele dla kierowcy i pasażera, które są wyposażone w pasy bezpieczeństwa. Dzięki nim maluch jest chroniony przed ewentualnym wypadnięciem i zawsze siedzi w odpowiedniej pozycji. Pojazdy mają karoserie wykonane z wytrzymałego tworzywa i elementów aluminiowych. Wchodzi się do nich górą, ponieważ są w wersji cabrio. Najpopularniejsze są sedany z małymi kołami i niskim zawieszeniu oraz terenowe pojazdy, które mają napęd na cztery koła. Wszystkie modele mają amortyzatory zwiększające komfort jazdy w każdych warunkach, kierownicę z klaksonem, boczne lusterka czy światła led z przodu i z tyłu. Z wyglądu przypominają prawdziwe pojazdy więc nie ma w tym nic dziwnego, że tak bardzo się podobają dzieciom. Niektóre pojazdy są dodatkowo wyposażone w pilota do zdalnego sterowania, który bardzo się przydaje, kiedy maluch dopiero uczy się nim kierować lub kiedy zabieramy dziecko na dłuższy spacer.

Zakup nowego samochodu na akumulator, to koszt około kilkuset złotych, a licencjonowane modele mogą kosztować nawet półtora tysiąca złotych. Nie jest to mały wydatek, a trzeba mieć na uwadze, że dziecko będzie mogło z niego korzystać jedynie przez kilka lat, bo później z niego wyrośnie. Alternatywą jest zakup auta elektrycznego od innych rodziców, którzy akurat chcą się ich pozbyć, bo ich dzieci już z nich nie korzystają.