Robocza koszula flanelowa

Na to, jak ubieramy się do pracy wpływa zarówno wykonywany przez nas zawód, jak i pora roku. Inaczej ubiera się kasjer w sklepie, inaczej pracownik budowlany, a jeszcze inaczej pracownik korporacji. Warto jednak zwracać uwagę także na strój, jaki wybieramy do naszych codziennych zadań, ponieważ może mieć to duży wpływa zarówno na nasze bezpieczeństwo, jak i komfort pracy.

Koszula flanelowa do pracy na słońcu

koszule flanelowe roboczeCenną lekcję tego, jak ważny może być strój wyniosłem z domu, ponieważ jako dziecko pomagałem rodzicom i dziadkom w pracach w ogródku działkowym. W naszej miejscowości, która była kiedyś częścią Państwowego Gospodarstwa Rolnego każdy z mieszkańców, który posiadał mieszkanie w jednym z bloków na osiedlu miał również spory ogródek działkowy, o wielkości pięciokrotności powierzchni jego mieszkania. Ponieważ zarówno rodzice, jak i dziadkowie posiadali takie ogródki (i to obok siebie), teren do upraw był całkiem spory. Jako młody chłopak dziwiłem się, dlaczego nasi sąsiedzi do przekopywania działki, czy innych prac wykonywanych w pełnym słońcu ubierali koszule, zamiast normalnej koszulki z krótki rękawkiem. Koszule flanelowe robocze zakładał jednak zarówno mój tata, jak i dziadek. Z czasem zrozumiałem, że zapewniają one ochronę przed słońcem, a jednocześnie wcale nie jest w nich tak gorąco, jak sobie wyobrażałem. Teraz, kiedy jestem już dorosły także zostałem działkowiczem, chociaż mieszkam w dużym mieście. Nie wyobrażam sobie pracy bez koszuli flanelowej zwłaszcza biorąc pod uwagę to, jak moja skóra reaguje na długie przebywanie na słońcu. Próbowałem kiedyś uprawiać działkę wysmarowany różnego rodzaju kremami, ale w efekcie zostałem tylko oblepiony przez kurz i piasek, dlatego postanowiłem pozostać wierny koszulom flanelowym, ponieważ nie jest przypadkiem, że zarówno mój tata, jak i jego tata wybierali właśnie taki rodzaj ubrania do prac w ogródku działkowym.

Pomimo wielu możliwości, jakie oferują dzisiejsze sklepy koszule flanelowe ciągle sprzedają się bardzo dobrze. Oczywiście nie każda musi być traktowana roboczo, ponieważ jej zalety połączone z nowoczesnym wzornictwem i krojami pozwalają na wykorzystanie jej także do wyjść ze znajomymi, pracy w biurze, czy do zarzucenia na standardowy T-shirt. Zastosowań koszul z tego materiału jest wiele i zapewne długo jeszcze będą one cieszyć się niemałą popularnością.