Rekomendowane maski antybakteryjne

Laboratorium chemiczne musi być doskonale wyposażone, nie tylko pod względem sprzętu do przeprowadzania badań, ale również wyposażenia pracowniczego. Załoga laboratorium przebywa bowiem w pomieszczeniach o dużym poziomie zagrożenia biologicznego, i potrzebuje stosownie skutecznego wyposażenia, chroniącego przed większością owych zagrożeń. Maski ochronne są najbardziej podstawowym elementem owego wyposażenia.

Ochronna maska z filtrem FFP3

wygodne maski z filtrem ffp3W różnych miejscach pracy wykorzystywane są najróżniejsze maski ochronne, aczkolwiek od początku istnienia laboratorium używamy wyłącznie masek posiadających certyfikat skuteczności. Nie wszystkie maski ochronne nadają się jednak do długotrwałej pracy w pomieszczeniu roboczym, gdyż pracownicy uważają niektóre za zdecydowanie niewygodne. W naszym inwentarzu znajdują się więc wyłącznie wygodne maski z filtrem FFP3, posiadające certyfikat jakości i bezpieczeństwa. Te maski zatrzymują większość substancji, znajdujących się w powietrzu, oraz zapewniają bardzo wysoki poziom ochrony przed czynnikami biologicznymi, wirusami i bakteriami, aczkolwiek w przeciwieństwie do masek o mniej przemyślanie zaprojektowanych filtrach, nie ograniczają dostępu samego powietrza, dzięki czemu są znacznie wygodniejsze, a długotrwała praca z ich użyciem nie męczy pracownika nadmiernie, i nie powoduje dyskomfortu. Filtry masek są wymienne, bardzo proste do zdemontowania i ponownego założenia, i powinny być zmieniane co tydzień, jeśli są używane w standardowych warunkach, do jakich maski są przeznaczone, by maska mogła zachować najwyższy poziom skuteczności ochrony przed zagrożeniami. Syntetyczna tkanina z jakiej maski są uszyte jest natomiast całkowicie szczelna, i blokuje dostęp powietrza pod maskę po prawidłowym założeniu.

Może ona być używana maksymalnie przez miesiąc, nie tracąc w żaden sposób skuteczności, aczkolwiek po tym czasie zaleca się wymianę, lub wyczyszczenie maski za pomocą silnych środków antybakteryjnych. Owe maski nie są szczególnie drogie, a wymienne filtry można dostać w większości sklepów z artykułami medycznymi. W razie potrzeby można również zaopatrzyć się w takowe w dowolnej hurtowni medycznej, gdyż w magazynach zazwyczaj jest bardzo duży stan, z racji wysokiego zapotrzebowania na medyczny sprzęt ochronny.