Rekomendowana i najlepsza herbata konopna.

W medycynie niekonwencjonalnej i suplementacji diety stosuje się wiele produktów pochodzenia roślinnego wykazujących intensywne oddziaływanie na ludzki organizm. W ostatnich latach wśród najbardziej popularnych znajdują się produkty pochodzenia konopnego. Na ekologiczne uprawach znajdujących się na terenie południowej Polski hodowane są konopie siewne pozbawione aktywnego THC i bogate w kannabinoidy. Z konopi pozyskiwane są olejki i pasty, a także susz konopny. W procesach przetwarzania nie używa się żadnych składników chemicznych i aromatów celem uzyskania najbardziej czystego produktu konopnego.

Najlepsze herbaty konopne z CBD

najlepsza herbata konopnaSusz konopny to nic innego jak kwiatostany konopi poddane procesowi suszenia. Specjalne odmiany wyselekcjonowanych konopi umożliwiają otrzymanie najbardziej aromatycznego i intensywnego w działaniu produktu. Charakteryzuje się różnymi walorami smakowymi i zapachowymi w zależności od odmiany konopi oraz miejsca jej uprawiania. Susz konopny jest bardzo popularnym preparatem konopnym, który może być spożywany w formie naparów i herbat, a także służy do aromaterapii i inhalacji. Aromatyczna i najlepsza herbata konopna pozyskiwana jest z odmian rośliny o bardzo charakterystycznym smaku i zapachu. Wykazuje działanie uspokajające i relaksujące, a także może być stosowana przy przeziębieniach i niestrawności. Podobnie jak inne preparaty konopne zawiera wysokie stężenie substancji aktywnych, takich jak kannabidiol, sterole, flawonoidy, terpeny, a także nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminy i minerały. Najczęściej parzy się susz konopny w celu zlikwidowania wielu dolegliwości związanych ze zdrowiem psychicznym.Osoby zmagające się z bezsennością i nadmiernym stresem mogą codziennie spożywać napar z suszu konopnego w formie herbaty, w celu wyciszenie organizmu oraz poprawy jakości snu. Herbatka likwiduje spastyczność i napięcie spowodowane intensywnym i stresującym życiem. Pomaga również przy wielu dolegliwościach związanych z migrenami lub bólami głowy. Jest niezwykle pomocna we wszelkich niedyspozycjach układu pokarmowego związanych z niewłaściwym odżywianiem bądź infekcją bakteryjna lub wirusową.

W czasie przeziębienia i podwyższonej temperatury łagodzi objawy i działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Pomaga także w wielu dolegliwościach związanych z problemami dermatologicznymi, wpływa na wydzielanie sebum oraz normalizuje pracę gruczołów tłuszczowych znajdujących się w obrębie skóry. Susz konopny jest niezwykle bogatym w składniki aktywne preparatem konopnym, mającym wszechstronne zastosowanie. Intensywnie oddziałuje na różne układy organizmu i pomaga wyregulować procesy związane z metabolizmem i odnową biologiczną.