Przydatne informacje o druku cyfrowym

Historia druku sięga kilku wieków wstecz. Początkowo stosowało się drewniane czy metalowe czcionki wyglądające jak stempelki. Potem układano całe słowa, pojawiały się maszyny drukarskie. Obecnie każdy z nas może posiadać w domu drukarkę wykorzystującą technikę druku cyfrowego.

Nowoczesny druk cyfrowy

druk cyfrowy poznańCzym się różni druk cyfrowy od innych rodzajów druku? Czy drukarnie stawiają na druk offsetowy, a może na druk cyfrowy poznań? Offset jest oczywiście dobry, ale jedynie przy dużych nakładach. Wtedy całość wychodzi taniej. Dawniej stosowany druk atramentowy także miał swoje zalety, ale jednak został wyparty przez druk cyfrowy. Przede wszystkim nowoczesne drukarki zapewniają dokładny, szybki i dobry pod względem jakości druk. Może być stosowany w warunkach domowych, jak również przez profesjonalne drukarnie, które skupiają się na obsłudze przedsiębiorców. W tej technologii można wykonywać małe wizytówki, jak i duże billboardy, monochromatyczne oraz kolorowe. Drukować można nie tylko na standardowych kartkach papieru, ale także na papierze kredowym, technicznym, a także na folii. Kolory będą wiernie oddane, tak jak na projekcie, a całośc nie powinna blaknąć, przynajmniej nie szybko.drukarki cyfrowe mają tonery w czterech kolorach. Jest to czarny, żółty, magenta oraz błękit. Mieszanki tych barw mogą odtworzyć każdy inny kolor. Przed wydrukiem jednak trzeba dopasować kolory, a mianowicie mają być w palecie CMYK, a nie w palecie RGB. Inaczej wydruk nie będzie taki jak chcemy.

Podsumowując, obecnie nie ma lepszego rodzaju druku niż druk cyfrowy. Jest on tani, dobry, można zadrukowywać nim kartki i folie w różnym formacie. Druk czarny jest zawsze tańszy niż ten kolorowy. Przy dużym stopniu zaczernienia cena może być jednak wyższa. To zależy od drukarni.