Proste odświeżenie mebli farbą

Jeśli stare meble zaczęły wydawać się nam już nieciekawe, jednak nasz budżet nie pozwala nam na zakup nowego asortymentu do domu możemy pomyśleć o farbach przeznaczonych właśnie do mebli. Są to zwykle farby kredowe, dzięki którym w łatwy sposób będziemy mogli odmalować nasze rzeczy bez obawy, iż zajęcie to będzie wymagać od nas dużo czasu pracy, dużo czasu na wyschnięcie i inne kroki. W przypadku tych farb tak nie jest, ponieważ są banalnie proste do używania.

Łatwe odmalowanie mebli farbami

farba do malowania mebliRenowacja starych mebli wydawałaby się trudnym zadaniem, jednak posiadając odpowiedni produkt do odmalowania zrobimy to o wiele szybciej. Farba do malowania mebli zazwyczaj jest kredowa. Z tym typem produktu pracuje się bardzo łatwo. Przede wszystkim należy wpierw zdjąć elementy metalowe z naszego mebla. Kolejnym krokiem jest upewnienie się, iż powierzchnia jest czysta, a najlepiej przetarta środkiem nie zawierającym silnych środków chemicznych. Kolejnym etapem jest wymieszanie farby w pojemniku i rozpoczęcie nakładania wybranego koloru na powierzchnię. Po nałożeniu pierwszej warstwy należy odczekać maksymalnie trzy godziny. Ten czas zależy jest od temperatury, jednak farba kredowa schnie i tak szybko. Drugą warstwę nakładamy analogicznie. Poczekaj, aż farba całkowicie wyschnie i potem nałóż wosk w taki sam sposób jak farbę. Nakładaj we wszystkich kierunkach za pomocą pędzla lub niestrzępiącej się szmatki. Kiedy wykonamy zadanie należy jeszcze usunąć nadmiar wosku, jednak nie pocierajmy powierzchni mebla za mocno, gdyż możemy całkiem usunąć wosk. Po tym możemy znów korzystać z naszego mebla, jednak musimy mieć na uwadze to, iż wosk utwardza się około dwa tygodnie, dlatego uważajmy jak traktujemy nasz mebel. Warto też wspomnieć, że farby kredowe są rewelacyjne do wykonywania zdobień na powierzchniach.

Decydując się na odmalowanie mebla nie będziemy żałować, ponieważ rewelacyjne farby kredowe do nich sprawią, iż z łatwością nadamy nowy kolor naszemu meblowi. Będzie to praca prosta i przyjemna, w trakcie której ominiemy etapy szlifowania i bejcowania, które zajmują całkiem sporo czasu. Z efektów na pewno będziemy bardzo zadowoleni i nie raz wrócimy do tego produktu, ponieważ jest wart tego, aby go używać i polecać innym osobom.