Projekt gustownego salonu

Moje mieszkanie nie tyle potrzebowało odświeżenia, co totalnego remontu. Kupiłam je co prawda tanio, bo nie było w stanie surowym, a już wcześniej zamieszkałe, ale pieniądze, które zaoszczędziłam, miałam zamiar wydać na gruntowny remont, tak, by dopasować wszystko w moim nowym miejscu do życia wyłącznie pod samą siebie. Nie miałam jednak smykałki do takich rzeczy, dlatego jedynym wyjściem było zgłoszenie się do profesjonalisty. 

Najlepszy projektant wnętrz w Krakowie 

projektowanie salonów - krakówNie chciałam oczywiście byle kogo. Byłam przekonana, że wydane pieniądze zwrócą mi się w dłuższym czasie, przez brak remontów, ale także poczucie, że mieszkam w miejscu, które kocham i które jest dla mnie wygodne. Dlatego nie myślałam o tym, by na projektancie oszczędzać. Oczywiście, nie chciałam też przepłacić za kogoś, kto swoją pracę zrobi nie najlepiej albo tak, jak ktoś inny zrobiłby o wiele taniej. Szczególnie zależało mi na tym, by projektant robił naprawdę dobre salony. Moja praca i moje całe życie kręci się wokół ludzi, często zapraszam ich do siebie, a więc to był właśnie pokój, który miał wyglądać najlepiej ze wszystkich i być najbardziej funkcjonalny. Czym prędzej więc wpisałam w internetową wyszukiwarkę projektowanie salonów – kraków i zaczęłam przeglądać wyniki. Ważne jest, by zebrać bazę potencjalnych projektantów, zobaczyć, jakie projekty konkretnie robią i w jakim stylu, a dopiero potem szukać o nich opinii, już konkretnie z imienia, nazwiska, ewentualnie nazwy firmy. Inaczej można się zakopać w komentarzach, które co rusz polecają kogoś innego. A przecież nie znam tych ludzi, nie mam pojęcia, czy oczekują tego samego co ja. Istotne także jest, by uważać tak na pozytywne, jak i negatywne opinie – z nimi jest naprawdę różnie. Ostatecznie jednak dla mnie najważniejsze było już spotkanie w cztery oczy, zobaczenie, czy ja i projektant się dogadujemy i czy on potrafi mój gust przenieść na swój projekt. 

Dzięki długim poszukiwaniom – długim, ale starannym – udało mi się znaleźć projektanta wnętrz idealnego, który doskonale rozumiał, czego właściwie oczekuję od swojego nowego salonu, ale nie tylko – od całego swojego mieszkania. To porozumienie jest niezwykle ważne. Oczywiście, warto zaznaczyć, że wymaga się wglądu do projektu i możliwości wniesienia poprawek, ale przy prawdziwym profesjonaliście nawet nie trzeba tego mówić.