Potrzebowałem nalewaka płynu do spryskiwaczy

 

Zawsze staram się być samodzielna jeśli chodzi o mój samochód. Szczerze mówiąc umiem sama naprawić wiele drobnych usterek w samochodzie. A już takie rzeczy jak zmierzenie poziomu oleju czy dolanie płynu do spryskiwaczy nie sprawia mi problemu. Nie oznacza to, że nie lubię sobie pomagać. Ostatnio przeczytałam o precyzyjnych nalewakach płynu do spryskiwaczy. Postanowiłam sobie taki zakupić, gdyż cenię sobie czystość szyb i przez to często muszę stosować dolewki.

Zalety nalewaka płynu do spryskiwaczy

nalewak płynu do spryskiwaczyDowiedziałam się, że taki nalewak płynu do spryskiwaczy bardzo ułatwia nalewanie płynu. Taki nalewał wyglądał jak zwyczajny lejek, ale posiadał funkcje odmierzania ilości płynu. Dzięki czemu łatwiej było nie przelać płynu. Mnie się to zdarzało notorycznie, a przecież w ten sposób tracił sporo płynu który do tanich nie należał. Pomijając już fakt, że nie było to dobre dla przewodów pod maską, kiedy notorycznie zalewało się je płynem. Kolejną zaletą takiego lejka był fakt, że łatwiej było dozować płyn, ponieważ nie trzeba było trafić końcówką baniaka w wąską szyjkę pojemnika. Zazwyczaj kupowałam płyn w dużych pięciolitrowych baniakach, więc nic dziwnego, że miałam z tym problem. Zdecydowałam się kupić taki nalewak. Zamówiłam go w sklepie online. Był w bardzo niskiej, przystępnej cenie. Po odebraniu przesyłki od razu go zaczęłam wykorzystywać. Okazał się bardzo wygodny i praktyczny. Był bardzo stabilny. Można było wsadzić go w szyjkę pojemnika na płyn i bez przytrzymywania zacząć nalewać płyn. Posiadał podziałkę na której było zaznaczone jak dużo płynu już nalaliśmy. Było to wygodne i praktyczne. Nalewak wykonany był z trwałych i mocnych tworzyw. Nalewak był mały i bez problemu mieścił się w schowku samochodowym. Dzięki czemu miałam go zawsze pod ręką, kiedy był mi potrzebny. Kolejną jego zaletą był fakt, że był łatwy w utrzymaniu czystości.

Zakupiony przeze mnie nalewak bardzo ułatwiał nalewanie płynu do spryskiwaczy. Był o wiele bardziej funkcjonalny niż zwykły niestabilny lejek. Dzięki niemu można było precyzyjnie nalać płyn bez rozlewania go, co jest bardzo ekonomiczne i pozwala sporo zaoszczędzić na płynie. Byłam z niego bardzo zadowolona. Na pewno nie jest to zbędny gadżet, ale sprzęt ułatwiający funkcjonowanie kierowcy.