Porównujemy ceny montażu siłowni zewnętrznych

Powstające coraz powszechniej siłownie plenerowe są jednym z najłatwiejszych oraz ogólnodostępnych sposobów zachęcania ludzi do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Budowa siłowni plenerowej jednak tylko pozornie wydaje się bardzo prostym zadaniem, a w rzeczywistości jest ona obarczona koniecznością dostosowania się do wielu wymogów prawnych oraz technicznych. Jakie kryteria dotyczące montażu mogą wpływać na jego cenę?

Profesjonalne usługi montażu siłowni zewnętrznej

siłownia zewnętrzna - cena montażuCoraz częściej siłownie plenerowe są powszechnym widokiem w przestrzeni publicznej. Mogą się one pojawiać zarówno w ciągach komunikacyjnych, jak i elementy terenów zielonych. Budowa takiej siłowni wiąże się jednak z koniecznością spełnienia określonych wymogów prawnych. Pierwszym ważnym aspektem jest fakt, że w przypadku siłowni plenerowych co najmniej 30% powierzchni powinno stanowić teren biologicznie czynny. Zgodnie z prawem budowlanym konieczne jest projektowanie oraz budowanie obiektów w taki sposób, aby były one bezpieczne w czasie użytkowania. W przypadku siłowni zewnętrznych kluczowe może być dobranie odpowiednich urządzeń. Zgodnie z normami bardzo szczegółowo jest ustalony zakres dozwolonych rozwiązań konstrukcyjnych, jakie producenci muszą respektować. Z tego powodu na wyposażeniu siłowni plenerowej powinny znaleźć się urządzenia zgodne normą PN-EN 16630:2015-06. Urządzenia powinny być usytuowane na płaskim terenie, bez zagłębień w których mogłaby się gromadzić woda. Dla bezpieczeństwa ważna jest także zastosowana nawierzchnia, w tym pod sprzętami. Jeżeli interesuje nas profesjonalnie wykonana siłownia zewnętrzna – cena montażu nie może być zbyt niska. Wybór podłoża oczywiście będzie uzależniony od dostępności funduszy, jakie mogą zostać przeznaczone na inwestycję tego rodzaju. Możliwości są znaczne i w tym zakresie mogą nam doradzić pracownicy firm zajmujących się montażem siłowni plenerowych.

Podejmując decyzję odnośnie inwestycji w siłownię zewnętrzną, należy w kosztach uwzględnić zarówno zakup poszczególnych urządzeń, jak również ich montaż. Z tego powodu warto poświęcić nieco czasu na znalezienie najbardziej profesjonalnej firmy zajmującej się montażem, w przypadku której pracownicy będą mieć doświadczenie i będą w stanie doradzić najbardziej korzystne rozwiązania, na przykład w zakresie nawierzchni pod urządzenia.