Polecany skuter inwalidzki

 

Pojazdy dla osób niepełnosprawnych są kosztowne, ale nie ma się czemu dziwić, wszak są niezwykle nowoczesne i optymalnie dopasowane do potrzeb takich osób. Dlatego cieszą się tak dużą popularnością, a najnowsze modele sprzedają się niemal na pniu. 

Ile kosztują elektryczne skutery inwalidzkie?

skuter elektryczny inwalidzkiZwykłe wózki inwalidzkie są dobre jedynie dla osób, które mają sporo krzepy i wolą poruszać się z pomocą siły swoich mięśni. Natomiast elektryczne skutery inwalidzkie są dedykowane wszystkim niepełnosprawnym, którym brakuje sił (lub ochoty) na poruszanie się standardowym wózkiem. Skutery inwalidzkie są nie tylko komfortowe, ale też bezpieczne. Dbają o to pasy bezpieczeństwa, ale też bardzo mocne hamulce, które gwarantują bardzo szybkie wytracanie szybkości, a w razie potrzeby nawet nagłe zatrzymanie w miejscu. Z takiego pojazdu praktycznie nie da się spaść, nawet jeśli prowadzi go osoba o sporej masie ciała. Skuter elektryczny inwalidzki to koszt około kilku tysięcy złotych i mówimy tu o najtańszych modelach. Te najdroższe i najbardziej zaawansowane to koszt co najmniej kilkunastu tysięcy. Posiadanie skutera inwalidzkiego to nie tylko możliwość bezproblemowego i bezpiecznego poruszania się, ale również frajda. Bowiem przejażdżka takim pojazdem jest szybka i dostarcza małej dawki adrenaliny, która jest potrzebna nawet osobom z niepełnosprawnością. Poza tym z powodzeniem zastępuje rower, czy też samochód, zwłaszcza na krótkich dystansach. Mimo, że skuter inwalidzki to spory wydatek, warto w niego zainwestować.

Mamy bardzo wielu producentów skuterów inwalidzkich, zarówno polskich, jak i zagranicznych, toteż wybranie tego optymalnego, wcale nie jest takie proste. Jednak w tym przypadku warto kierować się zdaniem osób niepełnosprawnych, którzy już zakupili tego rodzaju pojazd.