Polecane akcesoria dla psów

Posiadanie czworonożnego przyjaciela to nie tylko masa radości, ale i obowiązków. Psi członek rodziny wymaga zakupu odpowiednich akcesoriów, które będą ułatwiać codzienną opiekę nad zwierzęciem. Jednym z częściej wybieranych gadżetów są szelki, które coraz częściej zastępują tradycyjne obroże. Jaki jest sekret tych akcesoriów i dlaczego tak dobrze sprawdzają się podczas wspólnych spacerów?

Cechy dobrych i solidnych szelek

szelki typu guardKażdy właściciel psa wie, jak dużą rolę we wzajemnych relacjach odgrywają spacery. Wspólne wyjścia to nie tylko czas na załatwianie psich potrzeb i na eksplorację otoczenia, ale także zabaw i całkowitego poświęcenia uwagi pupilowi. Aby takie spacery były bezpieczne i przyjemne dla obu stron, warto kupić wytrzymałe i wygodne szelki. W sklepach zoologicznych spotkamy się z kilkoma rodzajami takich akcesoriów, jednak największą popularność zyskują szelki typu guard. Są to bardzo praktyczne produkty, które dzięki dużej możliwości regulacji rosną razem z psem, dlatego też nadają się i dla szczeniaków. Ich największą zaletą jest odpowiednia konstrukcja, która nie ogranicza psich ruchów i zapewnia pełną swobodę podczas biegania. Przy zakupie takich szelek musimy znać dokładne wymiary psa w czterech miejscach, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że produkt będzie w stu procentach dopasowany do naszego pupila. W przeciwieństwie do obroży szelki dają gwarancję, że pies w stresowej sytuacji nie oswobodzi się i nie ucieknie. W sklepach znajdziemy produkty o różnych kolorach i wzorach, dlatego też każdy z pewnością znajdzie coś, co będzie pasować do naszego czworonoga. Takie szelki możemy całkowicie personalizować i wybierać nie tylko wzór, ale także kolor taśmy bazowej, rodzaj podszycia, haft imienia psa lub zaczep do przypięcia adresówki. Cena takiego produktu wynosi zazwyczaj kilkadziesiąt złotych i jest zależna od rozmiaru oraz wybranych dodatków.

Odpowiednie szelki są gwarancją wygody i bezpieczeństwa. Wspólne spacery z pupilem powinny być przyjemnością, dlatego też warto zainwestować w solidny i komfortowy dla zwierzaka produkt. Szczególną popularnością na polskim rynku cieszą się szelki typu guard, które nie ograniczają ruchów psa, zapewniają swobodę podczas biegania, a ich duża regulacja sprawia, że „rosną” razem z naszym ulubieńcem.