Personalizowane opakowanie z tektury

W dzisiejszych czasach najtrudniejszym zadaniem, jakie stoi przed każdym przedsiębiorcą, jest zdobycie klientów, którzy nie tylko raz kupią produkt lub usługę, ale będą po nie regularnie wracać. Kiedy kilka lat temu zakładałam sklep internetowy z rękodziełem, nie spodziewałam się, że rozrośnie się do takich rozmiarów. Do najchętniej zamawianych produktów należy ręcznie wykonana biżuteria. Jednak zanim rozkręciłam cały interes, musiałam mocno się napocić, żeby zyskać zainteresowanie sklepem.

Atrakcyjne opakowania z logo firmy

opakowanie z własnym nadrukiemMoje zainteresowanie rękodziełem zaczęło się już w wieku przedszkolnym, kiedy to z wielkim entuzjazmem zajmowałam się rysowanie, wycinaniem i wyklejaniem. Z czasem zaczęłam testować różne techniki rękodzieła, od zwykłego malarstwa, przez decoupage, aż po samodzielne tworzenie biżuterii. Na przestrzeni czasu zyskałam też mnóstwo znajomości wśród osób, które również tworzą piękne rzeczy. Ostatecznie zdecydowałam się na otworzenie sklepu, w którym każdy może sprzedawać stworzone przez siebie produkty. Największym wyzwaniem okazało się zdobycie klientów. Opracowałam więc cały plan marketingowy, który obejmował nawet opakowanie z własnym nadrukiem, w którym klienci otrzymywaliby zamówione przez siebie produkty. Znalazłam producenta opakowań, który stworzył dla mnie całą serię pudełek w różnych wielkościach. Na każdym z tych pudełek znalazła się nadrukowana nazwa firmy oraz jej logo. Opakowania są wykonane z ekologicznej tektury, która z prostym i eleganckim nadrukiem prezentuje się bardzo luksusowo. Zależało mi bowiem na tym, żeby mój sklep kojarzony był z wysokiej jakości produktami. Opakowanie z nadrukiem bardzo spodobały się klientom. Otrzymaliśmy dużo pozytywnych informacji zwrotnych, chwalący sposób pakowania przez nas przesyłek. Poza klasycznymi opakowaniami, co jakiś czas wypuszczamy też limitowane, tematyczne serie.

Okazuje się, że przy prowadzeniu sklepu internetowego trzeba zadbać o wiele różnych aspektów. Jednym z nich jest sposób wysyłania przez nas zamówionych produktów do klientów. Im lepiej będą one zapakowane, tym klient będzie bardziej zadowolony. Dlatego u znajomego producenta pudełek, zamówiłam serię opakowań z nadrukowanym logo i nazwą mojej firmy. Pudełka te mają różną wielkość i mocno przypadły do gustu klientom.