Opłacalny wynajem samochodu

Wiele osób nie posiada własnego samochodu ze względów ekonomicznych, poglądowych, lub zwyczajnie ie jest on im niezbędny. Posiadacze własnych czterech kółek muszą się liczyć z wieloma, wysokimi opłatami, które trzeba każdego roku ponosić, naprawami i stałymi opłatami za paliwo. Jeżeli nie korzystamy z auta codziennie, to lepiej je wynająć w razie potrzeby.

Dlaczego wynajmujemy samochody?

wynajem samochodu w krakowieZakup samochodu, to spora inwestycja, ponieważ średniej klasy auto kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych, do których trzeba doliczyć koszty ubezpieczenia. Zawsze można wybrać starszy model auta, który będzie znacznie tańszy, ale może się to wiązać z częstymi naprawami. Lepszym rozwiązaniem jest wynajem samochodu w Krakowie, który wyjdzie nam znacznie taniej, szczególnie jeżeli potrzebujemy auto kilka razy w miesiącu. Żeby móc wynająć samochód, trzeba posiadać czynne prawo jazdy i w momencie podpisywania umowy, wpłacić wrotną kaucję najczęściej w wysokości dwóch tysięcy złotych. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie dla wypożyczalni, w razie jakiejkolwiek kolizji, bądź uszkodzenia pojazdu. Za wynajem auta płaci się albo za godziny, albo za przejechane kilometry. Wypożyczalnie nie wynikają w to, gdzie będziemy jeździli wypożyczonym samochodem, bo ich interesuje tylko stan pojazdu i rozliczenie za usługę. Samochody wynajmują najczęściej rodziny z dziećmi na wakacje, lub rodzinne wyjazdy i wybierają wtedy komfortowe modele rodzinne, które mają duże bagażniki i sporo miejsca w środku dla pasażerów. Jest też możliwość wynajęcia specjalnych fotelików dla dzieci, przyczep samochodowych, czy bagażników na rowery. Z usług wynajmu aut, korzystają także firmy, w sytuacji nagłej awarii, albo wzmożonej pracy. Klienci w Krakowie mają do wyboru auta miejskie, sedany, jeepy, modele combi, czy też terenowe auta. Każde auto, które opuszcza bramę wypożyczalni, jest zatankowane do pełna i też takie musi wrócić.

W zależności od wypożyczalni, auta są wynajmowane na godziny i są to najczęściej modele elektryczne, na doby, lub są rozliczane na podstawie przejechanych kilometrów. Samochody można wynajmować na krótki, lub długi okres, z możliwością przedłużenia. W wypożyczalniach znajdują się tylko nowe, albo maksymalnie kilkuletnie samochody, które są całkowicie sprawne.