Oferta okien dachowych

Okres budowania własnego domu to czas, w którym każdy zobligowany jest do podjęcia wielu istotnych decyzji. Jedne z nich dotyczą kwestii pierwszoplanowych, a inne szczegółów, które nie rzucają się w oczy, ale tworzą spójną całość. Jednym z takich detali jest okno, a dokładnie okno dachowe. W ostatnim czasie jego montowanie stało się bardzo popularnym trendem. Na portalach społecznościowych i stronach internetowych możemy znaleźć bardzo dużo zdjęć, w których wnętrza posiadające takie okna prezentują się doskonale.

Które okna dachowe warto zamontować w domu?

obracane okno dachowe 66x98Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że zanim zdecydujemy się na zakup okna, powinniśmy dobrze zapoznać się z ofertą rynkową. Wybór okien dachowych jest ogromny, w związku z czym nie jest łatwo zdecydować się na jeden model. Wśród polecanych okien wymieniane jest obracane okno dachowe 66×98, które dostępne jest w wersji dwuszybowej, jak i trzyszybowej. Pomiędzy szybami znajduje się przestrzeń wypełniona gazem szlachetnym, co zapewnia termoizolację. Oznacza to, że latem będzie ono chroniło przed nagrzewaniem się pomieszczenia, w którym jest zainstalowane, a zimą ciepłe powietrze nie będzie przenikało na zewnątrz. Zewnętrzna szyba takich okien wykonana jest ze szkła hartowanego, dzięki czemu jest odporna na uderzenia. Nie straszny więc tym oknom nawet duży grad. Dodatkowo producent oferuje nam aż dziesięcioletnią gwarancję, zarówno na samo okno, jak i na jego szyby. Ważnym elementem takich okien jest kołnierz uszczelniający, który dopasowany jest do rodzaju dachu. Dzięki temu nie musimy obawiać się przeciekania i innych nieszczelności. Jeśli chodzi o materiały, z jakich wykonane jest okno to jest to wysokiej jakości tworzywo lub drewno. Warto wiedzieć, ze drewno jest poddawane specjalnej obróbce, dzięki czemu jest odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Obracane okno dachowe pozwala nam na pełną dowolność w kwestii jego otwarcia. Możemy je obracać wokół stu osiemdziesięciu stopni, a dodatkowa funkcja mikrouchylenia sprawia, że nawet przy zamkniętym oknie świeże powietrze będzie dostawało się do pomieszczenia. Warto zaznaczyć również, że okna dachowe posiadają specjalny system antywłamaniowy, który zapewnia bezpieczeństwo mieszkańcom danego domostwa.