Odpoczynek w Chochołowie

Polska część niezwykłego łańcucha górskiego jakim są Karpaty kryje wiele ciekawych zakątków oraz miejscowości, które zdecydowanie warto odwiedzić. Jednym z nich z pewnością jest Chochołów. Ta przepiękna i intrygująca wieś zachwyci każdego, kto ją odwiedzi. Co można tam zobaczyć? Jakie atrakcje nam oferuje? Przekonajmy się sami. 

Urokliwa wieś nad Czarnym Dunajcem, czyli Chochołów

domki chochołówJedną z najciekawszych oraz najbardziej urokliwych miejscowości w okolicy polskich gór jest z pewnością Chochołów. Jest to wieś położona w województwie małopolskim, tuż przy granicy ze Słowacją, a dokładnie z Suchą Górą. Chochołów znany jest w kraju ze względu na swoją historię. To tam odbyło się jedno z najbardziej heroicznych powstań, na temat którego w miejscowości tej powstało muzeum, które warto odwiedzić będąc na miejscu. Oprócz tego, w Chochołowie zachowała się przepiękna historyczna zabudowa, a mianowicie drewniane chaty góralskie. Ten żywy skansen można zobaczyć podczas spaceru główną drogą tej wsi. Jeśli chodzi o te właśnie domki Chochołów ma nawet specjalną tradycję kultywowaną od wieków. Mianowicie, drewniane chaty dwa razy do roku czyści się z zewnątrz wodą i mydłem, na Wielkanoc oraz Boże Ciało. Oprócz niesamowitej i unikatowej zabudowy, w Chochołowie ogromną atrakcją jest okoliczny park linowy oraz termy. W tych kompleksach możemy poczuć trochę adrenaliny, ale też odprężyć się w saunie, popływać w basenie czy zrelaksować się w jacuzzi. Oprócz ogromu atrakcji, niewątpliwym plusem jest też otoczenie niesamowitej przyrody i gór.

Chochołów jest jedną z najciekawszych miejscowości, jaką możemy odwiedzić w trakcie urlopu. Znajdziemy tam wiele atrakcji i ciekawych miejsc. Niewątpliwym atutem jest bliskość gór i natury. Można chodzić tam na długie spacery górskimi szlakami, ale także wybrać się na spływ rzeką Czarny Dunajec, który prowadzi aż do Zakopanego i Dunajca.