Nowoczesne obudowy antywstrząsowe

 

Zużycie obudowy telefonu, zwłaszcza w momencie gdy był on jednym z podstawowych narzędzi pracy, było zupełnie normalne, i podczas gdy wielu kolegów nie zwracało uwagi na wygląd własnego urządzenia, porysowana obudowa niekoniecznie wyglądała estetycznie i często raziła w oczy. Nie chciałem jednak jeszcze wymieniać telefonu, który służył mi całkiem dobrze od kilku lat bez przerwy, dlatego zdecydowałem się w końcu na wymianę obudowy.

Obudowa antywstrząsowa do nowego telefonu

obudowa samsung galaxy s10Telefony od Samsunga były bodaj jednymi z najczęściej wybieranych modeli, więc z dostępnością różnego rodzaju obudów nie było większego problemu. Niemal w każdym sklepie z akcesoriami do telefonów dostępna była obudowa Samsung Galaxy S10, w najróżniejszych wariantach kolorystycznych, a wybór konkretnego rodzaju obudowy zależał tylko i wyłącznie od gustu użytkownika telefonu. Mnie jednak interesowały nowocześniejsze, bardziej odporne obudowy, przeznaczone głównie do użytkowania w trudnych warunkach. Owe obudowy przede wszystkim były o wiele odporniejsze na uszkodzenia spowodowane upadkiem czy mocnym uderzeniem, posiadając powłokę antywstrząsową, pochłaniającą większość siły uderzenia, umieszczoną tuż pod główną skorupą, zazwyczaj wykonaną z twardego i odpornego plastiku. Niektóre obudowy były również wzmacniane metalowymi płytkami, lub też ich zewnętrzne skorupy wykonywane były w całości z metalu, co nadawało im nie tylko bardziej futurystycznego wyglądu, ale również czyniło je o wiele bardziej wytrzymałymi nie tylko na uszkodzenia, ale również i na zużycie. Te obudowy które przeznaczone były do urządzeń używanych w trakcie pracy posiadały również integralną wzmocnioną szybkę, równie odporną na uszkodzenia co zewnętrzna część obudowy, jak również uszczelnienie, chroniące urządzenie przed zalaniem czy zawilgoceniem, które mogło powstać w trakcie wykonywania zadań.

Większość obudów przeznaczona była pod konkretny model telefonu, zwłaszcza tych które pochodziły od autoryzowanych partnerów Samsunga, więc były one idealnie dopasowane do wymiarów telefonu. Założenie takiej obudowy było niezwykle proste, i nie wymagało wizyty w serwisie telefonów komórkowych, choć niektóre bardziej skomplikowane odmiany należało zamocować w miejscu przy pomocy prostych narzędzi.