Nowoczesne metody leczenia zaburzeń

 

Bardzo często kumulujemy w swoim ciele wiele stresu i lęków – mniej lub bardziej podświadomych. Niektórym z nich dajemy upust i pozwalamy na uzewnętrznianie się, ale te przebywające najgłębiej, chowamy przed całym światem i samym sobą. Dlaczego tak się dzieje? Nie zawsze odpowiedź będzie prosta i oczywista. Warto udać się ze swoimi wewnętrznymi problemami do specjalisty i korzystać z nowoczesnych, alternatywnych metod leczenia lęków i innych zaburzeń.

Jak wyleczyć się z lęków?

leczenie lęków hipnoząKategorii lęków jest wiele. Warto pamiętać, że tylko diagnoza profesjonalisty jest w stanie przybliżyć nas do naszych zaburzeń – samodzielna diagnoza, zaczerpnięta z Internetu, nie jest rzetelna i nie może być brana na poważnie. Alternatywnymi metodami leczenia stały się ostatnio techniki hipnozy. Wielu osobom leczenie lęków hipnozą może wydawać się niedorzeczne, a przede wszystkim niemożliwe czy mało skuteczne. Jest to spowodowane brakiem wiedzy na temat tych technik leczenia. Nie jest to obraz jak z filmów, kiedy osoby, poddawane hipnozie zapadają w głęboki sen i tracą panowanie nad swoim ciałem. Dzisiejsza hipnoza, stosowana w gabinetach, przypomina wejście w pewnego rodzaju trans, dzięki któremu jesteśmy w stanie dotrzeć do najgłębiej zakorzenionych miejsc w naszym umyśle, czyli podświadomości. Techniki, jakie są stosowane na pacjentach, są dobierane indywidualnie do ich potrzeb, ponieważ każdy lęk wymaga innej metody leczenia. Dlatego przed pierwszą sesją hipnozy czy innego leczenia, należy przejść co najmniej kilka konsultacji ze specjalistą, by ten mógł określić rodzaj zaburzeń oraz dobrać odpowiedni tok postępowania. Wiele osób obawia się hipnozy, a strach ten powstaje w momencie niewiedzy. Podczas sesji hipnozy pacjent jest zrelaksowany i skupiony na swoim umyśle. Lekarz przeprowadza z nim spokojną rozmowę lub sam prowadzi dialog, podczas którego sugeruje i naprowadza myśli pacjenta na konkretne rzeczy.

Aby poddać się leczeniu hipnozą, należy udać się na konsultację medyczną tylko do sprawdzonych salonów terapeutycznych. Znajdują się one w każdym większym mieście. Należy pamiętać, by nie poddawać się hipnozie osobom, które mogą być podejrzane o nie posiadanie specjalistycznych umiejętności w tym zakresie. Często bowiem można natknąć się na pseudo terapeutów.