Nowoczesna metoda ocieplania domów

Tradycyjne metody ocieplania przy użyciu styropianu czy wełny zostają powoli wypierane przez nowoczesną metodę natryskowego ocieplania pianką poliuretanową. Dzięki tej metodzie można zmniejszyć rachunki za ogrzewanie zimą, ponieważ ciepło nie ucieka na zewnątrz za sprawą szczelnej bariery termoizolacyjnej. Nowoczesna pianka ma wysoką odporność na ogień, ponieważ nie pali się, więc ogień nie rozprzestrzenia się.

Czy można skutecznie ocieplić dom pianką?

ocieplanie pianką w łomżyZarówno w nowo budowanych domach, jak i podczas modernizacji tych starszych coraz częściej stosuje się ocieplanie za pomocą pianki poliuretanowej. Jeśli chodzi o ocieplanie pianką w Łomży mieści się firma, która świadczy od lat takie usługi i słynie ze swojej dokładności i profesjonalizmu. Inne metody termoizolacyjne mogą być stosowane samodzielnie w domu, jednak niesie to ze sobą ryzyko niepoprawnego wykonania ocieplenia. Metoda natryskowego ocieplania pianka poliuretanową może być wykonywana jedynie przez specjalnie przeszkolonych pracowników i dzięki temu można mieć pewność, że ocieplanie zostanie wykonane bezbłędnie. Metoda natryskowa jest niezwykle szybką metodą, ponieważ można cały proces zakończyć w 1-2 dni roboczych. Fachowcy podczas wykonywania natrysków muszą być zabezpieczeni specjalnym strojem ochronnym, okularami oraz maską chroniącą drogi oddechowe. Kiedy piana całkowicie zastygnie, przebywanie w pomieszczeniu, gdzie wykonywano nią natryski jest całkowicie bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Metoda ocieplania pianką jest niezwykle skuteczna, ponieważ pianka precyzyjnie dociera w każdy zakamarek i sprawia, że tworzy się szczelna powłoka termoizolacyjna. Warto wybrać metodę natryskowego ocieplania w przypadku ocieplania starszych domów, ponieważ pianka jest niezwykle lekka i nie będzie obciążała konstrukcji budynku w przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów do ocieplania. Przy ocieplaniu budynków coraz częściej klienci wybierają właśnie piankę poliuretanową.

Warto zainwestować w ocieplanie budynku za pomocą nowoczesnej pianki poliuretanowej, ponieważ jest ona niezwykle trwała i skuteczna. Możliwe jest zastosowanie tego materiału również na zewnątrz budynku, lecz należy pamiętać o ochronie przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych oraz przed promieniami UV.