Nowe kolory tkanin

W dzisiejszych czasach coraz częściej zamiast kupować nowe ubrania czy meble, zabieramy się za odnawianie tych starych. Dla wielu osób stało się do wielką pasją, która przy okazji jest bardzo ekologicznym rozwiązaniem. W dobie Internetu możemy się nauczyć wszystkiego, również przywracania świetności różnym rzeczom. Ja, całkiem niedawno, również postanowiłam nauczyć się tego typu rękodzieła. Zmusiła mnie do tego trochę sytuacja, bo zniszczyłam przez przypadek mój ulubiony fotel. 

Odnawiamy tkaniny za pomocą farb

turkusowa farba w sprayu do tkaninOkazuje się, że niszcząc przez przypadek jakiś mebel czy też ubranie, wcale nie musimy od razu skazywać go na straty. Ja kilka tygodni temu wylałam na mój nowy, piękny biały fotel całą filiżankę kawy. Mimo natychmiastowej reakcji z mojej strony i wyprania tkaniny, plama nie znikła. Najpierw się nieco załamałam, potem jednak zaczęłam szukać sposobów na zatuszowanie plamy. Ostatecznie postanowiłam zafarbować tkaninę na zupełnie nowy kolor. Salon jest jasny i bardzo stonowany, więc uznałam, że przydałby się w nim jakiś mocniejszy kolorowy akcent. Bardzo spodobała mi się turkusowa farba w sprayu do tkanin, którą zakupiłam online, i to właśnie za jej pomocą zmieniłam kolor mojego fotela. Wygląda on teraz jak nowy, a po plamie nie ma śladu. Farba w sprayu okazała się zaś na tyle wydajna, że wykorzystałam ją jeszcze do odnowienia mojej letniej sukienki. Kiedyś była ona cała biała, ale niestety pojawiły się na niej liczne plamy. Na szczęście, jednak, farba zadziałała i teraz mam sukienkę w tym samym kolorze co fotel. Zamierzam kupić jeszcze inne farby w sprayu i odnowić inne rzeczy, które spisałam dawno temu na straty. Specjalistyczne farby wnikają tak głęboko i na stałe w strukturę tkaniny, że można je spokojnie prać, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej temperatury. Kupując farby do tkaniny zwracajmy szczególną uwagę na ich jakość. 

W czasach mocnego promowania ekologicznych rozwiązań, wiele osób zaczyna szukać sposobów na to, jak ze starych i zniszczonych rzeczy zrobić takie, które będą przydatne na nowo. Przykładowo tkaniny, czy to w postaci obicia mebli, czy też w postaci naszych ubrań, można odnawiać na przykład poprzez farbowanie. Potrzebne są tylko dobrej jakości farby do tkanin oraz odpowiednia technika nakładania barwnika, której możemy się nauczyć z Internetu.