Namiot na łóżko

Jeżeli nasze dziecko ma swój pokój, to z pewnością znajduje się w nim wygodne łóżeczko, kilka niezbędnych mebli i miejsce do zabawy. Dzieci lubią czytać w łóżku, więc także nad nim musi być dobre oświetlenie, które im to umożliwi.

Jak wygląda namiot na łóżeczko dziecięce?

namioty na łóżeczka dla dzieciDzieci dużo czasu spędzają w swoich łóżeczkach, dlatego ważne żeby były one wygodne i bezpieczne. Dla bardzo małych dzieci, idealne są łóżeczka z zabezpieczającymi pionowymi szczebelkami, żeby nie wypadły z niego podczas snu. Natomiast starsze dzieci mogą już spać na łóżkach z częściowymi i dużo niższymi zabezpieczeniami. Wielu rodziców chce, aby łóżko dziecka było wręcz bajkowe, dlatego stosują różne dekoracje i dodatki, aby zmienić jego surowy wizerunek. Namioty na łóżeczka dla dzieci są świetnym rozwiązaniem jeżeli chcemy zamienić miejsce do spania w magiczne miejsce, zapewniające malcowi nieco prywatności. Namioty są proste w montażu i pasują niemalże do każdego rodzaju materaca, ponieważ do niego się go montuje. Może on być złożony i obejmować jedynie głowę dziecka, ale można go też rozłożyć i schować całe łóżko. Namioty są wykonane z różnych materiałów, które mogą mieć nadrukowane różne motywy. Najpopularniejsze są namioty przedstawiające kosmos, dinozaury, postacie z bajek, czy zwierzęta. Żeby dziecko mogło czytać leżąc w łóżku, namiot został wyposażony w specjalną lampkę, która jest mocowana do jego stelaża. Dzięki temu nie musimy zapewniać dziecku dodatkowego źródła światła, bo lampka jest wystarczająco mocna.

Namioty świetnie się sprawdzają dla każdego dziecka bez względu na płeć. Mogą one być trójkątne, lub półokrągłe. Mają bardzo lekką konstrukcję  i będą się komponować z każdym łóżkiem. Jego wysokość umożliwia dziecku siedzenie na łóżku bez schylania głowy.