Najlepsza poduszka ortopedyczna

Noworodki rodzą się całkowicie bezbronne i są w stu procentach zależne od rodziców, a szczególnie mamy. Choć wyglądają na w pełni rozwinięte, to jednak ich narządy i układ kostny będą jeszcze dojrzewać przez wiele miesięcy, a nawet lat.

Po co stosuje się poduszkę ortopedyczną?

poduszka ortopedyczna dla niemowlątPediatrzy zwracają szczególną uwagę rodzicom noworodków i niemowląt, na sposób w jaki śpią ich pociechy. Odnosi się to przede wszystkim do główki, ponieważ przez pierwsze miesiące życia, jest ona najcięższą częścią ciała. Mnie sporo czasu, zanim dziecko będzie umiało samodzielnie się przewrócić z boku na bok czy z pleców na brzuch. Zanim to nastąpi, to konieczne jest czuwanie nad tym jak dziecko śpi. Głównie chodzi o przewracanie go z boku na bok i nie kładzenie go spać zawsze w tej samej pozycji, bo może to powodować powstanie odkształceń na czaszce. Jeżeli nie chcemy o tym ciągle pamiętać, to dobrym rozwiązaniem będzie poduszka ortopedyczna dla niemowląt, która ma specjalnie opracowany ergonomiczny kształt. Dopasowuje się do kształtu i temperatury ciała i nie powoduje ucisku. Ciężar główki jest równomiernie rozprowadzany, przez co nie ma szans na powstanie jakichkolwiek zniekształceń. Poduszka ortopedyczna ma najczęściej okrągły kształt z lekkim wgłębieniem po środku, które jest dopasowane  do główki malucha. Stosowanie takiej poduszki jest zalecane jako profilaktyka, ale powinny ją stosować wcześniaki, dzieci z określonymi wadami układu kostnego lub niemowlęta z asymetrią napięcia mięśni szyi.

Poduszka ortopedyczna jest całkowicie bezpieczna, gdyż jest wykonana ze specjalnej pianki o odpowiedniej twardości. Jest hipoalergiczna i dodatkowo obleczona bawełnianą poszewką, która świetnie chłonie nadmiar wody i przepuszcza powietrze. Na pewno korzystanie z niej przyniesie dziecku korzyści.