Na czym polega ozonowanie?

Wiele osób jest zainteresowanych odkażaniem klimatyzacji, ale niewiele z nich wie, jak się za to zabrać i z jakiej metody skorzystać. Bowiem nie każdy wie iż jest to bardzo skomplikowany proces, który wymaga zastosowania naprawdę mocnych środków.

Specjaliści od ozonowania klimatyzacji

ozonowanie klimatyzacjiW klimatyzacji gromadzą się wirusy, bakterie, grzyby, pleśń, wolne rodniki oraz alergeny. Po jej włączeniu, chcąc nie chcąc, wszyscy domownicy inhalują się tym odrażającym koktajlem mikroorganizmów. Dlatego też jej systematyczne czyszczenie jest szczególnie ważne. Jednakże nie każda metoda dezynfekcji jest doskonała i nie każdą można zastosować w przypadku klimatyzatorów. Ale jedną z tych, które najbardziej się do tego nadaje jest ozonowanie. To zabieg szybki i bezproblemowy, a przy tym dużo tańszy od standardowego czyszczenia. Ozonowanie zabija bowiem 99,9% mikroorganizmów, co czyni go metodą najbardziej skuteczną, porównywalną z chlorowaniem, którego jednak nie da się stosować w skali komercyjnej. Ozonowanie klimatyzacji jest możliwe także w przypadku samochodów, co czyni tą usługę jeszcze bardziej pożądaną. Generalnie rzecz biorąc, to właśnie ta metoda dezynfekcji jest obecnie najbardziej popularna, albowiem jest szybka, tania i skuteczna, co wydawałoby się niemożliwe. Ale w jej przypadku dokładnie tak jest i potwierdzają to sami klienci, którzy już mieli okazję z niej skorzystać. Samo ozonowanie trwa około godziny, ale po nim konieczne jest jeszcze odczekanie kolejnych 15-20 minut.

W badaniach dowiedziono, że ozonowanie zabijać może nie tylko mikroorganizmy, ale także owady oraz niektóre gryzonie. Bowiem ozon jest niezwykle silnie działającym gazem o właściwościach biobójczych i z powodzeniem wykorzystuje się go nawet do odkażania wody.