Moda na szklane słoiki

Wraz z nadejściem lata i znacznym wzrostem temperatur, zaczynami przyjmować więcej płynów. Wypijamy co najmniej dwa litry wody, ale nie tylko – sięgamy też po inne rodzaje napojów, koniecznie schłodzonych. Popularne w okresie wakacyjnym są różnego rodzaju lemoniady, które gaszą pragnienie w upalny dzień, a przy tym dobrze smakują. Nie są trudne w przygotowaniu, a podane w nietypowym naczyniu, robią wrażenie nie tylko na domownikach, ale także na gościach.

Letnia lemoniada w szklanym słoiku?

słoiki z kranikiem ze szkłaZwykło się mówić, że najpierw je się oczami, a w tym przypadku – pije. Sposób podania napoju może ucieszyć nasze oko, zwłaszcza jak jest kreatywny i niecodzienny. Ostatnim trendem jest serwowanie napojów typu lemoniada czy mrożona herbata (ale nie nie tylko – na przykład zupy) w słoikach. Taka forma podania jest niewątpliwie ciekawa, a wszystko ułatwia fakt, że możemy dostać słoiki specjalnie przeznaczone do używania ich jako naczynie, z którego możemy pić – w zestawie zawierają się zakrętki oraz słomki. Występują w różnych kształtach i nawet kolorach, a także z wygodnym do trzymania uchem. Niewątpliwie ciekawą opcją są słoiki z kranikiem ze szkła. Są one większe niż standardowe słoiki, więc można w nim przygotować napój dla całej rodziny bądź wszystkich gości. Kranik pozwala a dozowanie napoju, dodatkowo umożliwia oddzielenie płynu od dużych kawałków owoców czy innych użytych składników. Poza funkcjonalnością takich słoików, niewątpliwe jest, że stanowią nietypową ozdobę naszego domu. Wykonanie ze grubego szkła jest dobrą propozycją dla tych, którzy stawiają nacisk na dbanie o środowisko – naczynie jest wielokrotnego użytku i łatwe w utrzymaniu w czystości. Kranik jest łatwy w obsłudze, tak jak ten zwykły w kuchennym zlewie. Występują w różnych wielkościach, więc każdy może znaleźć coś dla siebie.

Takie rodzaju naczynie z pewnością może być przydatne podczas letnich imprez czy to w domu, czy w każdym innym miejscu. Przygotowanie wspomnianej wcześniej lemoniady, ale także innych zimnych napojów w takiego typu naczyniu będzie nie tylko funkcjonalne, ale także niezwykle miłe dla oka. Korzystanie z takiego urządzenia jest niezwykle łatwe, zatem nie będzie stanowiło problemu nawet dla najmłodszych. Warto zatem rozważyć zakup takiego produktu.