Mierzenie filamentu do drukarki 3d

Każdy filament znanej firmy będzie się świetnie drukował. Podobnie jak w fotografii, możemy wybrać rozdzielczość do tworzenia obiektów o niskiej i wysokiej rozdzielczości. Obiekty o wysokiej rozdzielczości są bardzo gładkie i trudno jest zobaczyć warstwy, podczas gdy obiekty o niskiej rozdzielczości mają grubsze warstwy, które można zobaczyć oczami. 

Filamenty do drukarek 3d mają różną gęstość

drukarki 3d - sklep internetowyNiektóre drukarki 3D zapewniają możliwość rozdzielczości warstw, podczas gdy inne drukarki zapewniają możliwość 2-3 opcji rozdzielczości. Jak zmierzyć włókno? W rzeczywistości bardzo łatwo jest uniknąć wyczerpania się filamentu podczas drukowania. Wszystko, co musimy zrobić, to obliczyć ilość, która pozostała na szpuli. Zanim to zrobimy, musimy wiedzieć kilka rzeczy o pomiarze filamentu. Zwykle filament do drukarki 3D jest dostarczany w szpulach 1 kg. Możliwe jest osiągnięcie większego rozmiaru, ale firmy nie sprzedają ich tak łatwo. Żadne dwa włókna nie ważą tego samego. Istnieją różne gęstości dla różnych materiałów, różne masy szpul i różne ciężary filamentów. Czasami na rolce będzie napisana waga szpuli. Gdy nie jest napisane z boku, najłatwiej jest wygooglować wagę szpuli od producenta drukarki 3d – sklep internetowy, w którym ją nabyliśmy również posiada takie informacje. Często zdarza się, że ktoś sporządził wykres pokazujący wszystkie masy szpul dla różnych marek. Gdy mamy już wagę szpuli, zważmy zużytą rolkę filamentu na wadze, aby zobaczyć, ile waży (w gramach). Gdy mamy już ten numer, jesteśmy gotowy na prostą formułę: Zważona rolka – waga szpuli = pozostała waga filamentu. Korzystając z tego numeru, możemy zajrzeć do swojej krajalnicy i sprawdzić, czy zostało nam wystarczająco dużo na rolce. Jeśli nie, istnieje kilka sposobów na zmniejszenie ilości używanego filamentu. Jak zmniejszyć zużycie żarnika? Każdy wydruk 3D ma inną ilość użytego filamentu. Aby znaleźć ilość na wydruk, po prostu umieść plik w krajalnicy i przygotuj go do druku. 

Istnieje wiele czynników, które wpływają na to, ile jest używane, ale oto główne z nich. Oczywiście im większy model zrobimy, tym więcej zostanie zużytych filamentu. Jeśli okaże się, że model używa po prostu zbyt dużo włókna, rozważmy zmniejszenie go o 25-50%. Spowoduje to znaczne zmniejszenie zużycia filamentu. Nawet niewielki spadek o 5-10% może mieć duży wpływ zarówno na ilość filamentu, jak i czas drukowania.