Metody wykorzystywane w leczeniu nerwicy lękowej

Nieustanny lęk oraz strach często negatywnie wpływają na funkcjonowanie. W sytuacjach, kiedy strach bywa nieuzasadniony i bardzo silny może być objawem poważnych problemów. Nerwica lękowa jest zaburzeniem, które objawia się odczuwaniem lęku w każdej sytuacji. Czasem powoduje zamykanie się w domu i zadręczanie negatywnymi myślami. Często towarzyszą temu inne objawy, jak ból głowy, brzucha, mięśni i stawów.

Terapia pomaga pacjentom z nerwicą lękową

efektywne leczenie nerwicy lękowej w warszawieObjawy często są niecharakterystyczne, dlatego łatwo pomylić je z innymi chorobami. Nieustanne uczucie niepokoju, strach przed wychodzeniem domu, drażliwość, stany depresyjne, a także unikanie kontaktu z innymi wymaga zasięgnięcia specjalistycznej pomocy. Często przyczyną nerwicy lękowej są traumatyczne wydarzenia z dzieciństwa. Specjaliści prowadzą efektywne leczenie nerwicy lękowej W Warszawie pacjenci mogą skorzystać z psychoterapii, która opiera się na założeniach nurtu poznawczo-behawioralnego. Psycholog zazwyczaj powraca z pacjentem do przeszłości, by odkryć źródło zaburzeń lękowych. Terapeuta pomaga przepracować dane wydarzenie, dzięki czemu pacjent może uwolnić się od negatywnego nastawienia. W wielu sytuacjach niezbędne okazuje się także leczenie za pomocą środków farmakologicznych. Zaburzenia lękowe są poważnym problemem, który utrudnia normalne funkcjonowanie. Powoduje bezradność oraz cierpienie. Często towarzyszy im lęk napadowy, ataki paniki, objawy takie jak przyspieszona akcja serca, duszności, zawroty głowy oraz zimne poty. Psychoterapia pomaga pacjentom wyjść naprzeciw swoim lękom, a także zmierzyć się z nimi. Rozpoznanie problemu umożliwia skutecznie zwalczenie ich źródła. Pacjenci uczą się, jak radzić sobie z lękiem, co robić, by się zmniejszył, a także umożliwił normalne funkcjonowanie.

Leczenie farmakologiczne często jest połączone z terapią. Gabinety psychologiczne pomagają pacjentom zmienić swój sposób myślenia i zachowania, dzięki czemu potrafią oni wyjść z sytuacji kryzysowych i poprawić jakość swojego życia. Strach towarzyszy każdemu człowiekowi, często ostrzega przed różnymi niebezpiecznymi sytuacjami. Kiedy jednak dezorganizuje codzienne życie, powoduje szereg nieprzyjemnych objawów ważne jest, by odpowiednio zdiagnozować problem. Może to świadczyć o nerwicy lękowej, która wymaga specjalistycznej pomocy.