Majtki po porodzie

 

Ciąża jest wyjątkowym okresem dla każdej kobiety i kończy się porodem, do którego przygotowują się przyszłe mamy. Oczywiście nigdy nie można przewidzieć jego przebiegu, dlatego trzeba brać pod uwagę wszystkie rozwiązania.

Czy zakup majtek poporodowych jest konieczny?

Majtki poporodowePoród może się odbyć na dwa sposoby: naturalnie, siłami natury lub przez cesarskie cięcie, czyli chirurgicznie. Dla większości kobiet najlepszy jest pierwszy sposób, bo wywołuje mniej powikłań, ale też wymaga dość długiej rekonwalescencji. Ponieważ przez drogi rodne przechodzi dziecko, to nie pozostawia to braku śladu w ciele kobiety. Po narodzinach krocze krwawi intensywnie przez wiele dni, więc trzeba nosić odpowiednie majtki poporodowe. Są one wykonane ze specjalnej siateczki, które pozwala skórze oddychać doprowadza powietrze do rany. Jak wiadomo każda rana najlepiej się goi, kiedy nie jest niczym zakryta, dlatego trzeba to miejsce jak najbardziej odsłonić. Majtki powinno się dobierać na podstawie rozmiaru swoich dotychczasowych, ponieważ muszą one przylegać, aby móc utrzymać wewnątrz spory wkład poporodowy. Aby dobrze się trzymały na ciele, mają delikatne gumki w pasie i na udach. W noszeniu są bardzo komfortowe, ponieważ nie uciskają i są mało wyczuwalne, co jest bardzo ważne dla kobiet po porodzie. Stosuje się je do momentu, aż krwawienie się znacząco nie zmieni i będzie można wkład poporodowy zmienić na zwykłą podpaskę, która zmieści się w normalnej bieliźnie. Z pewnością jadąc do szpitala, każda kobieta powinna je ze sobą mieć.

Tego typu majtki są sprzedawane na sztuki lub w opakowaniu zbiorczym liczącym kilka sztuk. Mogą one być jednokrotego lub wielkokrotnego użytku. Nie są to drogie majtki, ponieważ jedna sztuka może kosztować od trzech do pięciu złotych.