Łóżka o profilu ortopedycznym

Ostatnimi czasu z powodu swoich problemów z kręgosłupem oraz podeszłego wieku wprowadziła się do nas babcia. Mieszka ona na co dzień bardzo daleko i codzienne odwiedziny u niej całkowicie nie wchodziły w grę. Między wsią gdzie mieszka babcia i naszym małym miasteczkiem jest około siedemdziesięciu czterech kilometrów odległości. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem było zaproszenie babci do nas.

Jakie łóżka z wypożyczalni, z ortopedii są najlepsze?

łóżko ortopedyczne wypożyczalniaNa przyjazd babci musieliśmy się dobrze przygotować. Zorganizowaliśmy mały remont pokoju dla babci, jednakże najważniejszą sprawą był dobór odpowiedniego łóżka dla naszej babci. Łóżko musiało być ortopedyczne z zalecenia lekarza. Niestety nie mieliśmy początkowo pojęcia co kryje się pod tym hasłem. Zostaliśmy tylko poinformowanie od lekarza, że istnieją wypożyczalnie takich łóżek, co jest w praktyce bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. W celu sprawdzenia szczegółów wpisałam w najbardziej popularną, doskonale mi znaną wyszukiwarkę internetową następujące słowa – łóżko ortopedyczne wypożyczalnia. Pojawiło się mnóstwo linków z istniejącymi wypożyczalniami sprzętu rehabilitacyjnego, gdzie dostępne były właśnie poszukiwane przez nas łóżka, lub też producentów samych łóżek ortopedycznych, którzy zajmowali się również wypożyczaniem oraz sprzedażą używanych modeli w bardzo atrakcyjnych cenach. Zadzwoniliśmy do producenta a zarazem komisu łóżek ortopedycznych, który miał swoją siedzibę niedaleko naszego miejsca zamieszkania. Umówiliśmy się na spotkanie i podjechaliśmy tam nazajutrz, ponieważ bardzo zależało nam na dobrze wybranych łóżku rehabilitacyjnym dla babci a nie mieliśmy zielonego pojęcia w tym temacie. Jak się okazało łózka są przeróżne i dostosowane do różnorakich pacjentów oraz schorzeń. Pan, który zajął się naszą sprawą był osobą bardzo rzetelną i profesjonalną. Poza tym, że łóżka zazwyczaj są produkowana o wymiarach 200 cm na 90 cm, chociaż są także inne niestandardowe różnią się poszczególnymi funkcjami.

My ostatecznie zdecydowaliśmy się na bardzo nowoczesne łóżko ortopedyczne z wypożyczalni, ponieważ została nam zaproponowana bardzo atrakcyjna umowa najmu. Łóżko miało specjalistyczne wyciągi, oraz podnośniki. Można było je ustawiać w różnych poziomach od leżącego do niemal pozycji stojącej.