Logika w szaradach

 

Każdy z nas ma swój sposób na spędzanie wolnego czasu, czy relaksację po ciężkiej pracy. Niektórzy preferują bardziej fizyczne aktywność, np. sport i rekreacja na świeżym powietrzu, inni wolą odpoczynek bierny, m.in. przy ciekawej książce, czy przed telewizorem. Bez względu na to ważne jest jednak, aby od najmłodszych lat ćwiczyć swój umysł i myślenie.

Zagadki stymulujące logiczne myślenie

łamigłówki logiczneWiele osób lubi spędzać czas z krzyżówką lub podobnymi rozrywkami. Sympatycy szarady mogą rozwiązywać zagadki w niemalże każdym miejscu – w domu, w przerwie w pracy, w pociągu, czy na działce. Przy obecnej technologii i postępującym rozwoju elektroniki nie potrzebujemy nawet papierowych książeczek i długopisów, a wystarczy dobra aplikacja na smartphonie, czy witryna internetowa w laptopie. Jednak od najmłodszych lat warto dbać o to, aby raz na jakiś czas oderwać oczy od wirtualnych ekranów i wziąć do ręki tradycyjne książeczki, kartki i długopis. Szczególnie ważne jest to w przypadku dzieci w trakcie edukacji. Zdobywają one wiedzę z różnego zakresu, a rodzice aby wspomóc zarówno ich rozwój myślenia, jak i stymulować swój umysł powinni od czasu do czasu sięgać po łamigłówki logiczne. Jest to nie tylko forma na naukę, ale przede wszystkim niezwykła frajda dla całej rodziny. W dobie cyfryzacji takie proste z pozoru rzeczy jak zagadki na logikę mogą być niezłym rarytasem, który wzbudza zainteresowanie.

Starajmy się od czasu do czasu odrzucić w kąt telefony i komputery. Tradycyjne formy rozrywek w postaci łamigłówek są doskonałym sposobem na nudę, ale także na ćwiczenia umysłowe zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Zaszczepmy w naszych pociechach zapał do stymulowania swojej inteligencji poza szkołą, w której zdobywają wiedzę teoretyczną.