Kilka patentów na mądre pakowanie

 

Zmieniasz miejsce zamieszkania i czeka cię przeprowadzka? A może w twoim mieszkaniu szykuje się remont i trzeba będzie spakować i wynieść wszystko na jakiś czas? Warto z głową przygotować się do przeprowadzki, która sama w sobie jest stresująca. Postępując zgodnie z kilkoma zasadami, unikniemy późniejszych problemów i rozczarowań, a także sprawimy, że ten nerwowy okres nie będzie aż tak wielkim stresem.

Aby pakowanie nie było koszmarem

folia bąbelkowa do pakowaniaPrzeprowadzka wiąże się przede wszystkim ze spakowaniem wszystkich naszych rzeczy. Jest to doskonała okazja do zrobienia selekcji i pozbycia się wszystkiego, co przez ostatnie lata okazało się zbędne i niepotrzebnie zajmowało miejsce. Natomiast wszystko to, co chcemy zachować, trzeba będzie posegregować i spakować we właściwy sposób.  Przede wszystkim zaopatrzmy się w kartony. Te większe przydadzą się na ubrania, pościele i wszelkiego rodzaju garderobę. Te mniejsze natomiast będą idealne na spakowanie drobnych pamiątek, zabawek dziecka, czy kuchennych akcesoriów. W niektórych przypadkach niezbędna będzie folia bąbelkowa do pakowania. Zabezpieczy ona delikatne rzeczy przed zniszczeniem. Szkliwo, porcelanowe figurki, szklane ramki ze zdjęciami i wiele innych rzeczy, muszą być odpowiednio zabezpieczone przed stłuczeniem. Folia bąbelkowa do pakowania doskonale nada się również do ochrony sprzętów rtv i drobnego agd. Zawinięty w nią telewizor, dodatkowo opakowany kartonem, z pewnością przetrwa transport do nowego domu. Kolejną, godną uwagi sprawą, jest sposób segregacji i właściwe opisanie spakowanych kartonowych pudeł. Dobrze jest umieszczać w jednym pudełku rzeczy z jednego pomieszczenia, jednej szafy itp. Na koniec wystarczy podpisać , najlepiej szczegółowo, co znajduję się w danym pudle. To zdecydowanie usprawni późniejsze wypakowywanie rzeczy.

Przeprowadzki bardzo często są źródłem stresu i wprowadzają w domu nerwową atmosferę. Ciężko jest tak po prostu spakować cały dobytek. Jeszcze trudniej jest zrobić to “z głową” tak, aby w nowym domu z łatwością do wszystkiego dotrzeć. Jednak przestrzegając kilku prostych zasad i planując z rozmysłem proces pakowania, mamy dużą szansę na uspokojenie nieco nerwowej atmosfery.