Kiedy zamawiać podesty ruchome?

Zawsze, kiedy potrzebujemy wynająć podesty ruchome, powinniśmy zarezerwować taką maszynę z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem. Będziemy mogli wtedy wybrać jedną z dostępnych maszyn w wypożyczalni, a także zdecydować się na wynajem nawet na dłuższy okres. Dodatkowo pracownik wypożyczalni będzie mógł dostosować grafik do naszych potrzeb.

Jak używać podestu w strefie ograniczonego ruchu?

wynajem podesty ruchomeBardzo często musimy wykorzystać podnośnik koszowy na terenie, gdzie nie mogą wjeżdżać żadne samochody oprócz służb publicznych oraz pojazdów zaopatrzenia czy też pojazdów mieszkańców. Nie możemy tam podjechać bez zgody pisemnej i dlatego musimy takie dokumenty uzyskać. Będziemy musieli zgłosić się do jednostki miejskiej odpowiedzialnej za utrzymanie dróg aglomeracji i tam wyjaśnić, w jakich celach chcemy podjechać podnośnikiem koszowym i uzyskamy tam odpowiednie dokumenty. Będziemy potrzebować przede wszystkim wniosku o wydanie zgody na wjazd podnośnikiem koszowym wraz z załącznikami, takimi jak: kopia pozwolenia na wykonanie robót oraz przedstawić część planu miasta z dokładnie zaznaczoną trasę wjazdu podnośnika koszowego. W uzyskaniu takiej zgody mogą nam również pomoc pracownicy oferujący na wynajem podesty ruchome. Dokument o wydanie pozwolenia musimy złożyć osobiście, a wniosek otrzymany bezpłatnie w ciągu kilku dni. Będziemy w ten sposób mogli legalnie pracować w strefie ograniczonego ruchu i nie zarazimy się na żadne przykre konsekwencje.

Podobnie jest w sytuacji, kiedy potrzebujemy zająć pas ruchu drogowego w sytuacji, kiedy dokonujemy remontu elewacji albo montażu reklam czy też serwisujemy oświetlenie. By usunąć awarię i zająć pas drogowy, musimy również uzyskać odpowiednią zgodę od jednostki miejskiej odpowiedzialnej za utrzymywanie dróg.