Kapcie lecznicze dla kobiet

Problemy z bolącym kręgosłupem, a nawet głową często zaczynają się od stóp. Lekarz ortopeda może przy różnych schorzeniach i wadach postawy zlecić nam noszenie kapci leczniczych. Takie możemy zakupić w lepiej wyposażonych sklepach z obuwiem oraz w sklepach ze sprzętem medycznym. Cena nie odbiega znacznie od ceny zwyczajnych kapci.

Kapcie z wyprofilowaną wkładką

kapcie damskie leczniczeŁadne kapcie damskie lecznicze kosztują około 50 złotych. Są to klapki przeznaczone do użytku domowego. Zatem zazwyczaj ich wierzchnia część to tekstylna cholewka zapewniająca dobrą przepuszczalność i posiadająca właściwości oddychające. Piankowa podeszwa amortyzuje wstrząsy, które mimo wszystko występują także w domu. Kapcie lecznicze to buty o podwyższonej tęgości cholewki. Podstawa podeszwy powinna być dość szeroka. Wysoki nosek buta pozwala na swobodne ułożenie palców, które u osób w podeszłym wieku są po prostu szersze. Obuwie tak skonstruowano aby ograniczyć ilości przeszyć oraz nie potrzebnych dodatków, które mogły by podrażniać skórę stóp. Dzięki czemu polecane jest dla osób ze stopą cukrzycową. Posiadają przy tym rekomendację Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Wewnętrzna wyściółka to materiał o właściwościach antybakteryjnych. Ponadto warstwa ta neutralizuje nieprzyjemne zapachy i absorbuje nadmierną wilgoć.

W podeszłym wieku cierpimy na wiele chorób. Do tego bola nas stopy, kręgosłup oraz inne narządy. Trzeba dbać o wygodę dla osób starszych. Wygodne lecznicze kapcie oraz odpowiednia poduszka to coś co powinien mieć każdy senior. Osoby młodsze cierpiące na jakieś schorzenia oraz wady postawy także powinny zadbać o właściwe obuwie w tym obuwie typu kapcie. Na szczęście sklepów bardzo dobrze zaopatrzonych w takie obuwie jest coraz więcej i nawet proponują one sprzedaż online.