Jakie rodzajów poliamidów znamy?

Wybór odpowiedniego rodzaju surowców do produkcji jest bardzo ważny. Ważne jest, by wybrany surowiec spełniał konkretne wymagania dotyczące danego produktu końcowego. Dotyczy to takich surowców jak stal ale także i tworzyw technicznych.

Jakie właściwości ma poliamid odlewany?

poliamidy odlewaneW obecnych czasach tworzywa techniczne z roku na rok odgrywają coraz większą rolę w gospodarce. To właśnie dzięki tym tworzywom jest możliwa produkcja część, od których wymaga się jednocześnie solidności, jak też elastyczności. Do grupy takich tworzyw z pewnością należy zaliczyć poliamidy odlewane, które cieszą się obecnie niezwykle dużą popularnością. Wyróżnikiem takich właśnie tworzyw jest przede wszystkim fakt, że sa one termoplastyczne. Dzięki temu, mogą być używane w takich zastosowaniach, gdzie poliamid w naturalnej formie mógłby się nie sprawdzić. Zupełnie inaczej wygląda także kwestia przechowywania poliamidów odlewanych. Przede wszystkim jednak poliamidy odlewane to tworzywa które mogą się pochwalić bardzo dużą sztywnością, twardością, jak również poziomem udarności. Co ciekawe, pomimo tak wysokiego poziomu twardości, ich ciągliwość nadal jest bardzo dobra co jest wyróżnikiem wielu tworzywa technicznych. Ciekawa cechą poliamidów odlewanych, która również sprawia, że maja one wielu zwolenników, jest ich dobre wytłumienie drgań jak również hałasów. Wszystko to powoduje, że obecnie ten typ poliamidów cieszy się bardzo wysoką popularnością. Korzysta się z nich w firmach produkcyjnych z wielu różnych branż gospodarki.

Niewiele jest tak popularnych tworzyw używanych w produkcji, jak poliamid. Tworzywo to jest cenione przede wszystkim ze względu na to, że łączy ono w sobie wysoka odporność, jak również elastyczność. Szczególnie często, poliamidy sa wykorzystywane w branży motoryzacyjnej, gdzie maja najwięcej zwolenników.