Jakie jest działanie dermarollera?

Dbanie o skórę powinno się odbywać regularnie i w odpowiedni sposób, jeżeli chcemy długo wyglądać młodo. Co prawda na jej wygląd w dużej mierze wpływają geny, tryb życia i dieta, to można jej skutecznie pomóc przez profesjonalne zabiegi. Niektóre z nich są na tyle proste, że można je samodzielnie wykonać w domu, a inne muszą być przeprowadzone w salonie kosmetycznym.

W jakim celu stosujemy dermarollery?

dermaroller ujędrniającyNasza skóra posiada naturalne możliwości regeneracyjne, które sprawiają, że rany się goją i zabliźniają. Po niewielkich skaleczeniach nie pozostaje nawet ślad, gdyż skóra tak dobrze się odnawia. Jednakże z czasem te możliwości mogą słabnąć, a nasza skóra stanie się mniej elastyczna i pomarszczona. Zanim to nastąpi, można jej skutecznie pomóc w przedłużeniu młodzieńczego wyglądu. W tym celu należy regularnie stosować dermaroller ujędrniający efekt zobaczymy po kilu zastosowaniach. Jest to niewielki przyrząd w formie małego wałka z prostopadłą rączką do trzymania. Na ruchomej głowicy znajdują się liczne igiełki, których długość może być w zakresie od kilkusetnych milimetra do nawet dwóch milimetrów. Ich długość należy dopasować do miejsca w jakim będą stosowane. Tam, gdzie skóra jest cienka i wrażliwa, czyli na twarzy. trzeba stosować najkrótsze modele, natomiast na pośladkach i udach odpowiednie będą najdłuższe. Dermaroller jest domową alternatywą dla mezoterapii igłowej, którą przeprowadza się w salonie kosmetycznym. Można taki zabieg zrobić samemu i osiągnąć zadowalające efekty. Cena takiego urządzenia zaczyna się od kilkunastu, a kończy na kilkudziesięciu złotych. Najlepsze będą modele z igłami wykonanymi z molibdenu, ale one też będą najdroższe. Przeważnie spotyka się dermarollery z igłami wykonanymi ze stali nierdzewnej, które przed każdym zastosowaniem trzeba dokładnie umyć i zdezynfekować.

Tego typu manualne dermarollery możemy kupić w dobrych sklepach kosmetycznych lub profesjonalnych sklepach internetowych. Są one łatwe w obsłudze, stosunkowo tanie i mają szerokie zastosowanie. Ich regularne stosowanie poprawia napięcie skóry, likwiduje niewielkie zmarszczki, zmniejsza cellulit czy nawet walczy z rozstępami, aby były mniej widoczne. Jedyne o czym trzeba pamiętać przed ich zastosowaniem, to dokładnie wyczyszczenie igieł, gdyż mogą być źródłem stanu zapalnego.