Jak wyglądają tory Wipeout?

 

Dzieci uwielbiają place zabaw i wesołe miasteczka, ponieważ kojarzą się one z niesamowitą zabawą. Karuzele, huśtawki, czy gokarty zawsze cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Jednak dzieci w każdym wieku kochają także dmuchańce. Najczęściej są to miejsca do skakania, przypominające zamek, ponieważ z trzech stron jest ono otoczone, a czwarta to wejście na ,,zamek”.

Gigantyczne tory z przeszkodami

tory wipeoutW okresie letnim, szczególnie nad morzem, można zobaczyć także dmuchane zjeżdżalnie czy też wielkie półokrągłe dmuchańce do skakania, robiące za swoistego rodzaju trampolinę. Jednak istnieje także opcja, by dorośli świetnie się bawili na dmuchańcach. Nowością w ofercie są obecnie tory Wipeout. Są to gigantyczne dmuchane tory przeszkód, skierowane przede wszystkim dla dorosłych, choć zdarzają się tez mniejsze tory przygotowane z myślą o dzieciach. Jak wyglądają takie tory? Oczywiście są one odpowiednio większe, tak by każdy dorosły mógł z nich skorzystać. Dobry tor potrafi mieć nawet kilka metrów wysokości i szerokości, a ich długość zależy od tego ile tor będzie miał elementów. Najczęściej są one tak stworzone, że stanowią moduły, mogące być łączone dowolnie. Dzięki temu można stworzyć niepowtarzalny tor Wipeout. Sam tor powinien być zróżnicowany, to znaczy posiadać elementy na których będzie się wykonywało różne czynności, tak żeby nie było nudno. Przykładowo, najpierw trzeba przeskakiwać z jednej wielkiej piłki na drugą, potem wspiąć się na ściankę z linową siatką, a potem przeczołgać się w tunelu. Za rozstawienie toru odpowiadają specjalistyczne firmy. To one zajmują się przygotowaniem terenu, nadmuchaniem torów przeszkód, jak również ich obsługą. Wtedy wiadomo, że wszystko będzie działało jak należy. Obsługa powinna szczególną uwagę przywiązywać do bezpieczeństwa, choć miękkie tory przeszkód same w sobie nie stanowią wielkiego zagrożenia. W końcu mają miękką ,,podłogę” oraz miękkie ,,ścianki”.

Tory typy Wipeout z pewnością sprawdzą się na wszelkich imprezach integracyjnych, jak również na imprezach masowych skierowanych do dorosłych. Tory są wynajmowane, więc nie trzeba się martwić wieloma rzeczami, a specjalistyczne firmy zadbają o to, by tor był dobrze przygotowany, atrakcyjny i odpowiednio zabezpieczony. Wtedy zabawa będzie na pewno udana.